METALAC PAO U KRALJEVU PROKOCKAVŠI 19 POENA PREDNOSTI

Košarkaši Metalca su u 14. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije doživeli drugi prvenstveni poraz izgubivši od Sloge u Kraljevu rezultatom 83-88 (22-18, 20-18, 23-17, 18-35). U meču vrlo sličnom onom famoznom duelu protiv Dinamika, Valjevci su ovog puta prokockali prednost od 19 poena i vrlo slabom igrom u poslednjem kvartalu praktično poklonili pobedu domaćinu.

MENING

Mirnom i sigurnom igrom Metalac je u 25. minutu posle trojke Dafija stigao do rekordne prednosti na utakmici od 62-43 a dva minuta kasnije je poenima Islamovića sa linije slobodnih bacanja još jednom imao plus 19 (65-46). I, umesto da stanu na loptu i nastave da pozicionom i strpljivom igrom dokrajče već načetog protivnika, Valjevci su uleteli u zamku Kraljevčana upustivši se nepotrebno u bezglavu jurnjavu iz koje su na kraju izvukli deblji kraj. Sloga se probudila, Simeunović je naštelovao nišanske sprave, Andervud je bez problema izlazio na kraj sa svojim čuvarima i lakim poenima probijao odbranu Valjevaca. Opijeni visokim vođstvom, igrači Metalca ali i klupa gostiju, izgleda još nisu shvatili šta se događa, i dok su tražili način kako da se vrate, na startu poslednjeg kvartala bilo je već 67-58 nakon još jednog preciznog hica Simeunovića iz linije 6.75 m.

Kao i protiv Dinamika, kada su Valjevci prosuli plus 24, i ovoga nije bilo adekvatnog odgovora jer su Simeunović i Andervud lako rešavali svoje zadatke u napadu najavivši veliki preokret u 33. minutu kada je Metalac još uvek vodio ali sa samo sa 68-66. Da zlo bude veće, Uroš Luković, koji je bukvalno držao igru Valjevaca, doživeo je povredu prilikom doskoka pod košem Sloge i morao je na klupu. Trojkom Dafija, Metalac je u 36. minutu imao 78-74 ali u odbrani više nije bilo čvrstine što je domaćin obilato koristio. Lakim poenima Andervuda Sloga je u 37. minutu povela 81-83 a minut kasnije isti igrač je povisio na 83-86. Loša selekcija šuta u završnici koštala je Valjevce slabe realizacije, Elvis Čekić diže na 83-88 u poslednjih 60 sekundi i to je bio kraj.

Najefikasniji u Slogi bio je Andervud sa 25 poena, 6 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte, Simeunović je upisao 21 poen (trojke 5 od 9), Paunović je dodao 10 itd.

Uroš Luković je u ekipi gostiju postigao 20 poena i 8 skokova, Dafi je upisao 14 poena, Mening i Durmo po 13 itd.

Metalac je izgubio bitku pod košem (31-39 u skokovima) i imao manje asistencija (15-18) ali i manjak energije kad se rezultat lomio.

U poslednjem kolu prvog dela prvenstva, u Valjevo stiže Spartak iz Subotice a utakmica se igra u sredu sa početkom u 19 sati.

Na fotografiji je Čarls Mening u akciji na utakmici protiv Zlatibora.