METALAC OSTVARIO PRVU POBEDU U GOSTIMA, SAVLADAN NOVI PAZAR

Košarkaši Metalca su u 10. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije slavili u Novom Pazaru 85-84 (25-23, 20-19, 22-21, 18-21) ostvarivši prvi trijumf u gostima od početka sezone. U veoma uzbudljivom meču Valjevce je do velike pobede u dvorani “Doguš” predvodio sjajni Teri Armstrong koji je pored toga što je bio najefikasniji igrač na terenu, postigao ključne poene u poslednjim sekundama utakmice.

ARMSTRONG
Teri Armstrong je sa svojih 29 poena i pobedničkim košem bio perjanica Metalca na gostovanju u Novom Pazaru

Domaćin je bolje otvorio meč i zahvaljujući preciznim Gutalju, Harviju i Bojdu u 7. minutu vodio 11-20. Gosti su posle minute odmora okrenuli list, zaigrali daleko čvršće u odbrani i serijom 14-0 preuzeli vođstvo 9. minutu. Lešić, Daj, Armstrong i mladi Jankovića su bili efikasni u napadu omogućivši Metalcu da na kraju prve deonice ima dva poena prednosti.

Iako je semafor na startu druge četvrtine pokazivao prednost domaćina 25-27, Valjevci su nastavili sa nadahnutom igrom u napadu da bi trojkom iskusnog Đurana imali +9 u 15. minutu (38-29). Pošto su oba protivnika igrala na mahove, Novi Pazar je na krilima efikasnih Karapandžića i Bojda samo minut kasnije ponovo poveo 38-39. Armstrong i Lešić su pokazali da je gost ipak došao sa ciljem da pokuša da napravi “brejk” i svojim koševima su Metalcu doneli tri poena prednosti pred odlazak na odmor.

Da je Metalac bio rešen da ne ispusti nijednu priliku da napravi razliku, pokazali su Lešić i Armstrong koji su odličnom igrom u napadu Valjevcima omogućili prednost od 60-51 u 26. minutu. Nije se predavao ni Novi Pazar koji je eventualnom pobedom želeo da se iskupi za poraz od Spartaka na svom terenu ali je samo uspeo da smanji prednost Valjevaca pred start poslednje deonice.

Izabranici Zorana Todorovića su ofanzivom u poslednjih deset minuta anulirali vođstvo Metalca i zahvaljujući Bojdu, Gutalju i Karapandžiću stigli do obećavajućih +5 na tri minuta pre kraja (77-82). Metalac je međutim pokazao karakter, Lešić i Armstrong su serijom 6-0 došli do novog preokreta pošto su gosti u poslednji minut ušli sa vođstvom 83-82. U dramatičnoj završnici Novi Pazar ne uspeva da pogodi, Valjevci dolaze do lopte koju Keni Daj gubi i pri tom pravi faul na Karapandžiću koji ne greši sa linije bacanja i domaćinu donosi prednost 83-84 za koju su svi u hali “Doguš” pomislili da je vredna pobede domaćina. Valjevci posle minuta odmora dozvoljavaju da Novi Pazar dođe do lopte koju Bojd gubi na 8 sekundi pre kraja. Sada Srđan Flajs traži tajm-aut posle koga je Đuran pokušao da pogodi izvan linije 6.75 ali nije uspeo. Ipak, Teri Armstrong je bio najspretniji pod košem domaćina, uhvatio loptu i bukvalno u poslednjim sekundama “zaledio” domaće pristalice pošto je svojim poenima doneo prvu pobedu Metalcu na strani od starta prvenstva.

Teri Armstrong je bio najefikasniji igrač utakmice sa 29 poena (2 od 2 za jedan, 12 od 17 za dva i 1 od 2 za tri) uz 7 skokova, 5 osvojenih lopti i 2 asistencije sakupivši 37 indeksnih poena, Lešić je dodao 19 poena i 11 skokova, Daj je upisao 10 poena, Đuran i Bajić po 7, Popović i Janković po 6 poena itd.

Kod Novog Pazara, Karapandžić je postigao 18 poena i 5 asistencija, Gutalj je postigao 17 poena, Bojd je upisao 16 poena i 8 skokova, Harvi je dodao 10 poena i 12 skokova itd.

Interesantno je da je Metalac promašio osam slobodnih bacanja (12-20), postigao samo 5 trojki (5-34) ali je imao 16 kolektivnih asistencija i 11 izgubljenih lopti dok je Novi Pazar “prodao” čak 23 lopte što je na kraju uz odličnu partiju Armstronga i odlučilo pitanje pobednika.

U sledećem kolu u Valjevo dolazi Džoker iz Sombora a utakmica je na programu u subotu sa početkom u 19 sati.