METALAC IZBORIO POBEDU U ČAČKU NAKON ODLIČNE POSLEDNJE ČETVRTINE

U 2. kolu AdmiralBet košarkaške lige Srbije, Metalac je upisao i drugu prvenstvenu pobedu savladavši Čačak 94 u legendarnoj Dvorani kraj Morave rezultatom 75-66 (24-22, 15-19, 18-16, 18-9).

Mening

U utakmici u kojoj je u prvih 20 minuta viđena ravnopravna igra, debitant u Košarkaškoj ligi Srbije je u nastavku uspeo da iskoriste slabosti u odbrani Valjevaca i da u 25. minutu povede sa obećavajućih 48-41 zahvaljujući iskusnom centru Mladenu Pantiću. Boljim zatvaranjem reketa i agresivnom odbranom, Metalac je u 27. minutu uspeo da izjednači na 51-51. U završnici trećeg kvartala Čačak 94 je trojkom Dimića ponovo pokušao da se odlepi 57-51 ali su odlični Mening i borbeni Bajić svojim poenima zaustavili ofanzivu domaćina i omogućili Metalcu da u poslednjih deset minuta uđe sa egal rezultatom.

Ekipa Branislava Ratkovice je u poslednjoj četvrtini pokazala svoj kvalitet, zrelom igrom i jakom odbranom dozvolila je domaćinu da u ovom periodu postigne samo 9 poena. Na drugoj strani su sjajni Mening, odlični Dafi i pouzdani Durmo uz pomoć centra Lukovića pogađali kad je bilo najpotrebnije pa je u 34. minutu semafor pokazivao 65-59 za Valjevce. Bila je to najava trijumfa koja je svoju potvrdu dobila trojkom Dafija na minut i 53 sekunde pre kraja kada su gosti poveli 73-66 i definitivno overili pobedu.

Najbolji u ekipi pobednika bio je Čarls Mening sa 22 poena i 6 skokova (8 od 10 za dva), Dafi je dodao 18 poena (5 od 11 za tri), Luković je upisao 15 poena i 11 skokova, Durmo ubeležio 12 poena i čak 14 skokova, Bajić je postigao 6 poena itd.

U redovima Čačka 94 centar Pantić je postigao 21 poen i 7 skokova, nekadašnji igrač Metalca Pilčević je dodao 10 poena i 8 skokova, Majstorović 9, Tresač 8 itd.

U sledećem kolu koje se igra u sredu, Metalac će ugostiti Kolubaru iz Lazarevca a utakmica počinje u 19 sati.