METALAC DEMOLIRAO ZLATIBOR U DERBIJU KLS

Metalac je usamljen na prvom mestu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije pošto je večeras u derbiju 13. kola ubedljivo porazio Zlatibor iz Čajetine rezultatom 83-53 (21-14, 17-15, 23-10, 22-14). Malo ko je očekivao ovakav debakl gostiju koji su u Valjevu poslednjih sezona uvek pružali odlične partije. Valjevci su odličnom odbranom osujetili najjače oružje ekipe Strajina Nedovića, dalekometnu artiljeriju koja se ovoga puta zaustavila na samo pet pogođenih trojki iz 35 pokušaja. Pored toga, Metalac je imao 13 skokova više (52-39) što je uz raspoložene Dafija, Meninga i Islamovića i uvek pouzdanog Lukovića bilo presudno u najvažnijem duelu 13. kola.

MET-ZLATIBOR1

Domaćin je odlično otvorio meč i posle nešto manje od tri minuta vodio 7-0. Džorden Dafi je još jednom pokazao svoj šuterski kvalitet i spobnost da sebi izgradi poziciju za tri odakle retko promašuje. Pridružio mu se dominantni Luković a kada je oporavljeni Islamović svojom trojkom a onda i poenima sa poludistance Metalcu obezbedio prednost od 19-10, bilo je jasno da su Valjevci na pravom putu ka još jednom trijumfu. Završnicu prvog kvartala obeležio je atraktivni Mening koji je opet dizao navijače Metalca na noge svojim skokovima i ulazima.

MET-ZLATOBOR2

Kvartet trojkaša Zlatibora, Đukanović-Đuran-Grubelič-Protić je uporno pokušavao šutevima iz daljine ali je to bilo daleko od njihovih mogućnosti. Odbrana Metalca je funkcionisala dobro, uvek su bili blizu gostujućih šutera pravovremeno zatvarajući pozicije odakle je pretila najveća opasnost. Početak druge četvrtine je pripao Metalcu a kruna je bila trojka Dafija za prednost od 30-14 u 11. minutu. Kada je trener Ratkovica odmarao Dafija, to se osetilo na napadu domaćeg tima koji bez Amerikanca nije bio tako ubojit pa je Zlatibor nekako uspeo da smanji prednost Metalca pred odlazak na odmor.

Dafi i Mening su sjajno otvorili treću četvrtinu i serijom od 7-0 doneli vođstvo svom timu od 46-29 u 22. minutu a već u 27. minutu semafor je pokazivao 61-35 kada je Metalac široko otvorio vrata pobede. Nedović je menjao igrače pokušavajući da ih prene i probudi ali se videlo da su gosti izgubili samopouzdanje, šut iz daleka nije funkcionisao. Tek na momente je bivši igrač Metalca, Brano Đukanović znao da zasija ali dobro čuvan nije mogao da napravi seriju i poveže više pogođenih šuteva. Završnica treće četvrtine je protekla u naizmeničnim greškama igrača oba tima.

Valjevci su definitivno obezbedili pobedu nakon poena Bajića za 70-41 (32. minuta) a posebno trojkom Islamovića za 73-43 minut docnije. Da je bilo manje brzopletosti, Valjevci su mogli da stignu i do još ubedljivijeg vođstva jer su naspram sebe imali grogiranog protivnika kome je malo šta polazilo za rukom. Na kraju je prošlogodišnji pobednik ABA2 lige doživeo jedan od najtežih poraza u Valjevu dok je Metalac sam na prvom mestu Košarkaške lige Srbije. U sledećem kolu Valjevce očekuje Sloga i uvek neugodno gostovanje u Kraljevu.

Džorden Dafi je bio najefikasniji u Metalcu sa 18 poena (2 od 4 za dva, 4 od 6 za tri i 2 od 4 sa linije bacanja). Ilsamović je dodao 14 poena (4 od 9 za tri), Mening je upisao 13 poena, 9 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte, Luković je postigao 12 poena i isto toliko skokova, Bajić je zabeležio 11 poena, 4 skoka i 2 osvojene lopte itd.

Brano Đukanović je u redovima Zlatibora utakmicu završio sa 14 poena ( 1 od 6 za tri), Đuran je dodao 11 poena (2 od 10 za tri) itd.