LOZNIČANKE PALE POSLE ISCRPLJUJUĆE BORBE U DERBIJU PRVE LIGE ZAPAD

Rukometašice Metalca 2015 su u derbiju 10. kola Prve lige Zapad, nakon uzbudljivog drugog poluvremena, pobedile svog velikog protivnika Loznicu grad 38-36 (19-15). Bio je to iscrpljujući duel starih rivala u kome je četa Dušana Novokmeta dominirala u svakom pogledu punih 45 minuta a onda su gošće iskoristile pad u igri Metalca zbog umora, velikom borbenošću ublažile poraz i kući otišle sa minusom od samo dva gola.

MET-LG1

Odlično su Valjevke otvorile utakmicu, pre svega izvanrednom igrom u odbrani. Nikolićeva i Kaitovićeva, dve ponajbolje igračice u sastavu Loznice grada, bile su odlično čuvane. Pokretljivom igrom u odbrani Metalac je strpljivo stvarao osnovu za brze kontranapade u kojim se isticala Pavlovićeva. Mosurovićeva je majstorski distribuirala igru, delila lopte kao na tacni dok je Obrenovićeva preciznim šutevim pogađala mrežu Ane Petković. Domaći tim je vodio od početka, 3-1, 7-3, 11-7 i 14-9 da bi u 22. i 24. minutu imao i svih šest golova prednosti (16-10, odnosno 17-11).

MET-LG2

Na isti način su Valjevke nastavile u drugom poluvremenu. Triu iskusnih igračica pridružile su se u realizaciji Mijailovićeva i Staša Damnjanović dok je čuvar mreže, Baratovićeva u jednom periodu bila nesavladiva. Mosurovićeva je kreirala sjajne kombinacije posle kojih su Pavlovićeva i Mijailovićeva ostajale same i lako pogađale mrežu Đokićeve koja je zamenila Petkovićevu. Prednost je rasla iz minuta u minut, semafor je u 45. minutu pokazivao 30-20 za Metalac.

MET-LG3

Ogromno trošenje domaćeg tima i nedostatak snage zbog malog broja treninga, uslovio je veliki pad u igri Metalca u poslednjih 15 minuta. Standardna postava je počela da posustaje, fizički bolje pripremljene gošće su osetile taj momenat i brzim napadima su počele da tope prednost Valjevki. Već u 49. minutu je bilo 31-25, razigrale su se Kaitovićeva i Vučetićeva, Nikolićeva je bila nepogrešiva sa pozicije pivota. U ovom periodu je jedino Obrenovićeva uspevala da svojim golovima drži gošće na 4-5 golova distance pošto je u 57. minutu bilo 36-32 za Metalac. Iako je Loznica grad pogađala iz svake pozicije, ipak je vreme radilo za domaći tim tako da su igračice u zelenim dresovima uspele jedino da ublaže poraz. Slika iscrpljene Nine Nikolić, kojoj je pozlilo posle završene utakmice i umor na licima svih aktera derbija nakon poslednjeg zvižduka sudijskog para, bili su najbolji pokazatelj velike rukometne borbe na parketu Hale sportova. Metalac je zasluženo pobedio i sa bilansom od 7 pobeda i 3 poraza iduće nedelje putuje u Novi Pazar gde je, u poslednjem meču prvog dela prvenstva, veliki favorit protiv domaćeg Pazara 2003.

MET-LG4

Hala sportova u Valjevu. Sudije Stefan Zvijerac i Stefan Stamenković (oba iz Jagodine). Isključenja Metalac 2015 10 minuta, Loznica grad 6 minuta. Sedmerci Metalac 2015 3(3), Loznica grad 3(3).

MET-LG5

METALAC 2015: Obrenović 12, Mosurović 8, Pavlović 8, Mijailović 5, Nikolina Tripković 1, Staša Damnjanović 2, Despotović 2.

LOZNICA GRAD: Živanović 2, Vučetić 8, Kaitović 10, Spasojević 4, Nikolić 9, Dimitrijević 1, Popović 2.