LOKOMOTIVA BOLJA OD ORK METALCA

Rukometaši Metalca su u 15. kolu Prve lige Zapad pretrpeli poraz u Valjevu od Lokomotive iz Lapova 23-28 (13-16). Iskusni sastav gostiju je većim delom utakmice bio u vođstvu da bi nakon povrede najboljeg domaćeg igrača Mandića iskoristio ovaj hendikep Metalca i na kraju zasluženo pobedio.

MET-LAP2

Predvođeni prekaljenim Jovanovićem, gosti su od početka nametnuli svoj stil u kome su strpljivo gradili prilike za gol i pozicionom igrom neutralisali kontranapade Metalca. Posle serije izjednačenja u prvih 12 minuta Lokomotiva je čvrstom odbranom zaustavila napad domaćeg tima i na drugoj strani pogocima Jovanovića i Markovića došla do najveće prednosti u prvom poluvremenu 11-16 u 28. minutu. Valjevci su se probudili u završnici ovog dela igre i odličnim individualnim akcijama Luke Mandića smanjili prednost gostiju uoči odlaska na odmor.

MRT-LAP1

Metalac je počeo drugo poluvremene angažovano i golovima Mandića, Ćaćića i Nedeljkovića uspeo da priđe na gol zaostatka. Kod rezultata 17-18 (36. minut) domaći tim je imao nekoliko prilika da izjednači, čak i povede ali je greškama u napadu propustio ovu šansu. Nakon 6 minuta bez pogotka na obe strane, Lokomotiva je golovima Jovanovića i Markovića ponovo povela sa 17-20 u 44. minutu. Na to se nadovezala neugodna povreda arkade Luke Mandića posle jednog duela sa odbranom gostiju pa je organizator igre Metalca morao da napusti teren da bi mu se ukazala pomoć. Bez svog najboljeg igrača domaćin nije mogao da parira iskusnim gostima koje je znalački predvodio Dragan Jovanović tako da je Lokomotiva povela 20-24 u 54. minutu. Metalac je uspeo da smanji preko Grubačića na 22-24 dva minuta docnije ali bez snage za nešto više ipak nije uspeo da ugrozi zaslužen trijumf gostiju iz Lapova.

MET-LAP3

Narednog vikenda Valjevci putuju u Aranđelovac na noge Šamotu 65.

Hala sportova. Gledalaca 50. Sudije Stefan Zvijerac i Stefan Stamenković (oba iz Jagodine). Isključenja ORK Metalac 6 minuta, Lokomotiva 6 minuta. Sedmerci ORK Metalac 1(1), Lokomotiva 3(3).

ORK METALAC: Antonijević 1, Milinković 2, Krunić 1, Mandić 7, Nedeljković 4, Grubačić 2, Ćaćić 6.

LOKOMOTIVA: Marković 5, Todorović 2, Zlatković 4, Jovanović 9, Milosavljević 1, Stojanović 2, Dilić 5.

METALAC 2015 BIO SLOBODAN POŠTO JE JAGODINA 2 ISTUPILA IZ LIGE

Rukometašice Metalca 2015 su u 15. kolu Prve lige Zapad po rasporedu trebale da gostuju ali utakmica protiv druge ekipe Jagodine nije odigrana zbog njihovog istupanja iz lige. U sledećem kolu učenice Dušana Novokmeta u Valjevu dočekuju ORK Loznicu.