LAZAREVČANKE SAVLADALE SRBIJANKU U VALJEVU

Da nema lakih protivnica u Prvoj ligi Srbije potvrdila je i utakmica 6. kola između Srbijanke i Lazarevca koju su gošće dobile nakon velike borbe sa 3-2 (25-15, 14-25, 25-21, 22-25, 16-14). Valjevke su još jednom pokazale svu ćudljivost svoje forme dozvolivši gošćama, koje do ovog kola nisu imale nijednu pobedu, da slave na “Studentu” i osvoje prve bodove ove sezone.

SRB-LAZ1

Već na početku meča se videlo da stvari neće biti lake kad je u pitanju ekipa Milovana Rakića. Odsustvo koncentracije, servis greške i problemi u prijemu karakterisale su igru Srbijanke na startu. Domaće igračice su pod parolom “lako ćemo” ušle u utakmicu i to im se osvetilo. Lazarevčanke, predvođene sjajnom Marijom Mitrović kojoj su odlično asistirale Pavlovićeva i Milovanovićeva, su odmah preuzele inicijativu i povele 3-7, 5-10, 6-12 i 7-14. Ni ulazak u igru iskusne Tamare Stanković, koja nije bila starter, nije pomogao Srbijanki. Kod 8-16 bilo je jasno da je prvi set izgubljen jer u igri domaćeg tima nije bilo energije za preokret. Gošće su neočekivano lako stigle do vođstva.

SRB-LAZ2

Dobar servis Krpovićeve a onda i kuvanje iskusne igračice Srbijanke, korektan prijem a zatim odlične napadačke akcije Anđele Stanković i Arsićeve, donele su lepu prednost od 6-1 domaćinu na startu drugog seta. Gošće su, za trenutak, iskoristile problem u prijemu domaćeg tima smanjivši na 7-4 ali su Tamara Stanković i Popadićeva bile precizne u napadu za 12-5. Blok Srbijanke je funkcionisao kako treba, usledili su poeni Rakićevih devojaka za 15-7, 19-11 i 21-12 i izjednačenje u setovima.

SRB-LAZ3

Izuzetno precizna igra u napadu Marije Mitrović, slab prijem i servis greške Srbijanke, omogućili su Lazarevcu da bolje otvori treći set i stigne do vođstva 1-5. Vrlo brzo semafor je pokazivao 5-10 posle neuspešnog bloka domaćih igračica ali su poeni Anđele Stanković i Nedeljkovićeve, uz dobar servis, vratile u igru Srbijanku za 10-11. Valjevke su imale šansu za izjednačenje i preokret ali je smeč u mrežu Tamare Stanković pomogao gošćama da povedu 11-13 a zatim, poenom Savićeve i 14-18. Lep poen Arsićeve ponovo je probudio nade Srbijanke u preokret ali su servis greška Popadićeve i efektna dijagonala Marije Mitrović, Lazarevčankama donele prednost 16-22. Srbijanke je poenima Arsićeve i Tamare Stanković učinila još jedna napor ne bi li treći set učinila neizvesnijim za 20-22 ali je završnica pripala gošćama koji su do vođstva 1-2 u setovima stigle posle efektnog dvojnog bloka Pavlovićeve i Matijevićeve.

SRB-LAZ4

Četvrti set je doneo ravnopravnu igru, puno preokreta i dosta neizvesnosti. Iako je Srbijanka povela 4-1 i 7-4, svojim greškama je omogućila rivalu da izjednači 7-7 a onda i povede 9-10 sjajnom paralelom Marije Mitrović. Ipak, odličan servis mlade Simeunovićeve i iskusne Tamare Stanković je pomogao da Srbijanka povede 14-12 odnosno 17-15 nakon bloka Nedeljkovićeve. Odličnom napadačkom rolom Pavlovićeve, Lazarevac se ne predaje a greške u prijemu domaćeg tima, vraćaju u igru gošće koje sada vode 18-21. Nakon sjajnog poena, Srbijanka preko Tamare Stanković stiže do 21-21, blok domaćih ne greši za novi preokret i 24-21 što je bilo dovoljno za 2-2.

SRB-LAZ5

Taj brejk je počeo čvrstim blokom Simeunovićeve i greškama gošći za vođstvo Srbijanke od 3-1. Lazarevac izjednačuje na 4-4, Arsićeva pogađa za 6-4 ali Valjevke čine previše grešaka, na to se nadovezala i jedna problematična odluka sudije i semafor pokazuje 7-8. Anđela Stanković vraća nadu Srbijanki za 9-8 ali u završnici Lazarevac manje greši i poenima odlične Pavlovićeve dolazi do vođstva od 12-14. Poslednjim naporom Srbijanka uspeva da izjednači 14-14, Pavlovićeva je međutim precizna, Valjevke zatim ne uspevaju da zaustave novi napad Lazarevca koji zasluženo stiže do pobede i prva dva boda.

U sledećem kolu Srbijanka igra protiv Radničkog u Beogradu.