LAKA POBEDA DEVOJAKA METALCA 2015 PRED DUEL PROTIV LOZNICE IDUĆEG VIKENDA

Rukometašice Metalca 2015 su u pretposlednjem kolu Prve lige Zapad Grupa A sinoć na svom terenu ubedljivo savladale ORK Loznicu 33-23 (19-13) i potvrdili dobru formu pred duel protiv Loznice grada sledećeg vikenda u gostima. Ishod te utakmice će odrediti koje će dve ekipe iz ove grupe igrati kvalifikacije za popunu Super B lige.

met-loz-4

Mada su gošće u svojim redovima imale iskusne sestre Helenu i Emiliju Petrić, Nataliju Vasić kao i Mariju Marković eks Belušević, nekadašnju igračicu Metalca, Valjevke su bez problema ostvarile svoju desetu prvenstvenu pobedu na krilima efikasne partije dueta Mirjana Obrenović-Staša Damnjanović ali i solidnog učinka ostalih izabranica trenera Dušana Novokmeta.

met-loz-2

ORK Loznica je povela na samom početku a sve ostalo je pripalo domaćim devojkama koje su lako nalazile put do mreže Jovane Popović dok je ton u igri u odbrani davala raspoložen golman Metalca Nevena Tripković. Obrenovićeva je razornim skok šutevima slamala odbranu Lozničanki, talentovana Staša Damnjanović vešto pronalazila načine da atraktivnim ulazima i golovima asistira svojoj starijoj drugarici za vođstvo Metalca od 8-4 (15. minut), 12-5 (19. minut) i 16-10 (26. minut).

met-loz-1

Interesantno je da su Valjevke spremno odgovorile na taktički manevar trenera gostujuće ekipe Milana Ilića koji je izvlačio iz igre golmana da bi ojačao ofanzivu u trenucima kad je Loznica napadala. Pogocima sa svog dela terena su Obrenovićeva i Mosurovićeva kažnjavale sporu izmenu Loznice i vraćanje na igru sa golmanom.

met-loz-5

U nastavku se ništa bitno nije promenilo u pogledu odnosa snaga na terenu. Iako Metalac nije mogao da računa na isključenu Dunju Despotović, mlade snage koje Novokmet iz kola u kolo ubacuje u vatru, pokazuju svoj talenat i želju da uče boreći se maksimalno, vrlo često protiv iskusnijih protivnica. Dobro čuvana u prvom poluvremenu ali i bez pravih lopti, probudila se kapiten Jovana Pavlović pa je Metalac u nekoliko navrata stizao i do 11 golova prednosti (25-14 u 39. minutu, 26-15 u 42. minutu, odnosno 27-16 u 43. minutu). U listu strelaca se upisuju Kosićeva, Birčaninova, Nora Damnjanović i Jovančićeva za visoku pobedu i nove bodove pred gostovanje u Loznici idućeg vikenda.

met-loz-6

Uoči poslednjeg kola Metalac je prvi sa 20 bodova dok druga ekipa Medicinara i Loznica grad imaju po 18. Na utakmici protiv ambiciozne ekipe Loznica grada, Metalcu pored pobede i nerešenog rezultata odgovara i poraz ne veći od 11 golova razlike za osvajanje jednog od prva dva mesta koje obezbeđuje učešće u baražu za ulazak u Super B ligu.

Hala sportova. Sudije Obradović (Kragujevac) i Stanković (Aranđelovac). Isključenja Metalac 2015 10 minuta, ORK Loznica 6 minuta. Sedmerci Metalac 2015 5 (4), ORK Loznica 2 (1).

METALAC 2015: Obrenović 9, Kosić 1, Mosurović 3, Pavlović 5, Staša Damnjanović 7, Birčanin 2, Nora Damnjanović 1, Jovančić 1, Despotović 4.

ORK LOZNICA: Marković 2, Helena Petrić 8, Vasić 3, Emilija Petrić 7, Tomić 2, J.Pavlović 1.