KRUŠEVLJANKE BOLJE OD METALCA 2015 U PRVOM MEČU BARAŽA ZA SUPER B LIGU

Rukometašice Napretka iz Kruševca su u prvoj utakmici baraža za Super B ligu savladale Metalac 2015 u Valjevu 31-27 (16-11) i stekle veliku prednost pred revanš u nedelju u gradu na Rasini. Zaslužena pobeda gošći koje su od početka do kraja utakmice vodile, imale inicijativu i uvek za korak bile ispred izabranica Dušana Novokmeta.

met-nap-5-valjevo

Domaće rukometašice su u meč ušle sa velikim respektom i prilično bojažljivo što je iskusni sastav Napretka, predvođen sjajnim plejmejkerom Bojanom Atanasković Bartošić, iskoristio i odmah na startu poveo 0-2, 2-4 i 3-8. Odbrana Metalca kao da nije postojala pa su gošće iz prvih sedam napada, sedam puta pogodile stavivši do znanja Valjevkama da su došle da pobede. Lucidna Bartošićeva, prodorne sestre Petković i odlični šuteri Živkovićeva i Markovićeva su lako nalazili put do mreže Tripkovićeve i Baratovićeve dok je na drugoj strani izvanredna Tijana Ilić bez problema zaustavljala šuteve domaćih igračica. Uz to se nadovezao i čudan kriterijum sudijskog para koji je propustio da nekoliko očiglednih prekršaja odbrane Napretka kazni sedmercima izazvavši opravdano nezadovoljstvo klupe domaćeg tima. Tek od 13. minuta je Metalac počeo da liči na sebe kada su Obrenovićeva, Staša Damnjanović i Pavlovićeva za trenutak zaustavile ofanzivu Napretka smanjivši na 6-8. Kada je u 19. minutu kapiten Metalca, Pavlovićeva posle jedne brze kontre smanjila na 9-11 očekivala se uzbudljiva završnica prvog poluvremena ali je domaći tim ponovo upao u krizu pa su Kruševljanke preko brzih Dragane i Danijele Petković i visoke Markovićeve novom serijom došle do solidnih pet golova prednosti pred odlazak na odmor.

met-nap-6-valjevo

Iako je u prvim minutima nastavka bila vidljiva želja domaćeg sastava da boljom odbranom i energičnijim napadom, utakmicu učine neizvesnijom, to nije bilo lako uraditi protiv kvalitetne ekipe Napretka koja je u 39. minutu golom Natalije Ilić povela 14-20. Valjevke je iz letargije povukla Staša Damnjanović lepim ulazom i preciznim udarcem da bi potom Obrenovićeva i Mosurovićeva svojim golovima probudile navijača Metalca za rezultat od 17-20 u 41. minutu. Posle gola Obrenovićeve u 48. minutu na semaforu je stajalo 20-22 kao moguća najava preokreta. Markovićeva potom pogađa iz daljine a Bartošićeva i Dragana Petković kažnjavaju mlaku i neodlučnu odbranu Metalca za 21-25 da bi ponovo Bartošićeva a onda i Živkovićeva u 55. minutu podigle na 22-27.

met-nap-4-valjevo

Metalac čini poslednji napor golovima Obrenovićeve i Staše Damnjanović za 25-27 u 58. minutu ali su nove greške Valjevki i jeftino primljeni golovi, definitivno omogućili Napretku da u samoj završnici overi zasluženu pobedu. Ruku na srce, domaći tim večeras nije bio u svom elementu protiv objektivno boljeg protivnika koji se pojačao sa tri igračice uoči baraža što je sve skupa, na kraju, odlučilo pitanje pobednika. Metalcu preostaje da u revanšu pokuša da naprav podvig za četiri dana u Kruševcu gde će Napredak biti apsolutni favorit.

met-nap-1-valjevo

Hala sportova. Isključenja Metalac 2015 10 minuta, Napredak 4 minuta. Sedmerci Metalac 2015 3 (2), Napredak 2 (1).

METALAC 2015: Obrenović 9, Mosurović 2, Pavlović 4, Mijailović 4, Staša Damnjanović 5, Jovančić 1, Despotović 2.

NAPREDAK: Živković 4, Marković 4, Natalija Ilić 4, Danijela Petković 6, Atanasković Bartošić 8, Dragana Petković 5.