KOSTA MARKOVIĆ PODNEO OSTAVKU POSLE NOVOG DEBAKLA RADNIČKOG NA PETOM PUKU

Fudbaleri Radničkog su doživeli novi neuspeh na svom terenu pošto je u 4. kolu Kolubarsko-mačvanske zone Hajduk Stanko iz Crne Bare iznenadio narandžasto-plave odnevši sva tri boda sa Petog puka 2-1 (0-1). Kosta Marković je nakon utakmice podneo ostavku na mesto šefa stručnog štaba tako da će Radnički morati brzo da reši pitanje izbora novog trenera.

Inače, Radnički je razočarao svoje pristalice iako je poveo već u 9. minutu. Matija Vasić je prošao po levoj strani i povratnom loptom pronašao Ristovića koji je preciznim udarcem savladao golmana gostiju Slavka Pejovića. Na iznenađenje svih, vođstvo nije bilo injekcija adrenalina za domaćina koji je igrao stihijski što su gosti iz Crne Bare iskoristili i zaigrali ofanzivno. Hajduk Stanko je imao nekoliko izglednih prilika u prvih 45 minuta mada je Radnički, i pored svega, mogao da uveća prednost kada je Ristović iz daljine, u završnici, pogodio prečku.

U nastavku su narandžasto-plavi nastavili sa neorganizovanom igrom a kazna je stigla u 61. minutu. Izveden je slobodan udarac za goste, lopta je dugo putovala do druge stative, golman Ranković je oklevao a odbrana nije bila na visini pa je Igor Pejović glavom zatresao mrežu domaćina za izjednačenje. Novi hladan tuš za nešto više od stotinak gledalaca na stadionu na Petom puku desio se u 90. minutu kada je Teodorović posle sumnjivog duela i mogućeg prekršaja na Vasiću, izašao sam pred Rankovića a onda lako vrhom cipele poslao loptu u mrežu za još jedan debakl Radničkog na svom terenu.

Da li je ovo kraj iluzija kad su u pitanju srpskoligaški snovi Radničkog, pokazaće vreme ali da mnogo toga ne valja, dokaz je očajan početak prvenstva i samo 4 osvojena boda posle isto toliko odigranih kola. Liga je izjednačena, igrački gledano Radnički i Ribnica su verovatno najbolji u Kolubarsko-mačvanskoj zoni ali ekipa sa Petog puka to još nije demonstrirala na terenu. Možda će sa novim trenerom biti bolje?

U sledećem kolu Radnički igra u gostima protiv Lipolista.

Stadion: SRC “Peti puk”, Gledalaca: 150. Sudija: Nikola Vagurić (Loznica)

RADNIČKI: Ranković , Stevanović (Marković), Simeunović, Ašković (Živanović), Milanović, Rašević, Vasić, Živanić (Stamenić), Tomić, Matić (Đurić), Ristović.

HAJDUK STANKO: Slavko Pejović, Jevtić (Miražić), Mirković, Petrić, Igor Pejović, Ercegovčević (Ognjenović), Zarić, Teodorović, Sarić, Janković, Jurišić.