ISKUSNI PAZOVČANI JAK RIVAL ZA VA-014

VA-014 je u 2. kolu Prve lige Srbije ugostio nekadašnjeg Superligaša, Jedinstvo iz Stare Pazove i izgubio 1-3 (17-25, 25-17, 20-25, 8-25). Podmlađen sastav Đorđa Petrovića nije mogao da učini mnogo toga protiv vrlo iskusnog rivala u čijim redovima ima nekoliko starih poznanika valjevske odbojkaške publike kao što su dizač Radišić, korektori Micić i Pešut i tehničar Roljić itd.

Valjevo-sport-odbojka-ВА-ЈЕД10-1

Gosti su potvrdili ulogu favorita već u prvom setu iskoristivši slab prijem u ekipi VA-014 tako da su stalno imali prednost od 3-5 poena osvojivši ga na kraju zasluženo. Domaća ekipa se probudila u drugom setu, prijem je podignut na daleko viši nivo, proradio je i blok. Valjevci su uspeli da nadoknade rezultatski minus od 11-13 i da serijom odličnih servisa Đokića naprave preokret i povedu 18-14. Dobrom igrom na mreži Lalića i Radića zaustavljeni su napadi Jedinstva, zahvaljujući odličnom prijemu i dobroj selekciji napada VA-014 je izjednačio nagovestivši veliku borbu za osvajanje sva tri boda.

Valjevo-sport-odbojka-ВА-ЈЕД10-2

Do toga, ipak, nije došlo jer su se iskusni gosti u trećem setu konsolidovali i preko vrlo dobrih Micića i Radišića ponovo preuzeli inicijativu. Neiskusni sastav VA-014 je bio suviše opušten što se manifestovalo greškama u prijemu, Pazovčani su poveli 10-5 i tu prednost više nisu ispuštali do kraja.

Valjevo-sport-odbojka-ВА-ЈЕД10-3

U četvrtom setu je došlo do raspada sistema kod VA-014, više nije bilo igre jer su pravljene kardinalne greške. Došlo je do izražaja neiskustvo domaćeg tima pa je ekipa Jedinstva bez problema privela utakmicu kraju i više nego zasluženo pobedila.

Valjevo-sport-odbojka-ВА-ЈЕД10-4

Valjevce sada očekuju dva uzastopna gostovanja, protiv Dubočice u Leskovcu i Borca u Paraćinu.

POLOVIČAN UČINAK VALjEVSKIH DEVOJAKA
Valjevske odbojkašice su ovog vikenda ostvarile pobedu i poraz. Ekipa Srbijanke 014 je u 2. kolu Prve lige Srbije na svom terenu dočekala gošće iz Smedereva i posle mnogo uzbuđenja izgubila 2-3 (21-25, 25-18, 26-24, 19-25, 7-15). U sledećem kolu Srbijanka 014 igra protiv Radničkog u Beogradu.

Ekipa Valjeva je savladala Steriju u Beogradu rezultatom 3-1 (25-21, 25-12, 19-25, 25-21) u 2. kolu Prve “B” lige Srbije istakavši maksimalne ambicije u novoj sezoni. Ekipa Rajka Stojanovića sledećeg vikenda čeka Gimnazijalac iz Kraljeva.