FAP ODNEO BODOVE SA PEĆINE, SIMIĆ I JOVANOVIĆ PODNELI OSTAVKE

Budućnost Krušik je doživela poraz na svom terenu u 17. kolu Srpske lige Zapada od pribojskog FAP-a 1-2 (1-0) a vest je takođe da trenerski dvojac Predrag Simić i Srđan Jovanović više neće voditi valjevskog srpskoligaša.

БК-ФАП4
Igrači Budućnost Krušiku žučno protestuju kod sudije Dimitrijevića zbog dosuđenog jedanaesterca

Protiv favorizovanih gostiju iz Priboja na Limu, Valjevci su pružili veoma dobru igru u prvih 45 minuta kada su bili bolji rival. Kao rezultat takve igre domaćeg tima koji se uspešno branio i lepo kombinovao na sredini terena, stiglo je i vođstvo u 16 minutu. Ranisavljević je dugom loptom sa svoje polovine terena našao Neškovića koji je glavom spustio do Nemanje Panića. Plavokosi napadač Budućnost Krušika je silovito krenuo ka šesnaestercu FAP-a, sjajno je iskontrolisao loptu pored nekolicine odbrambenih igrača gostiju i kada je ušao u kazneni prostor majstorski je pogodio sam ugao tako da golman Pribojaca, Nikolić ništa nije mogao da učini. Pokušavao je FAP na sve načine da izjednači ali nije uspevao, što zbog svojih grešaka, što zbog sigurne odbrane Valjevaca. U 24. minutu je kapiten gostiju Plazinić ušao u šesnaesterac domaćina sa leve strane a zatim uputio centaršut po zemlji, stvorila se velika gužva na samoj gol liniji ali je velika prilika propala. U kontranapadu, lepa akcija Budućnost Krušika, lopta je išla kao po koncu, Jakovljević je uposlio Starčevića koji je izbacio Neškovića na desnu stranu. Ovaj je lepo centrirao, na drugoj stativi Panić je zamalo zakasnio, na odbijenu loptu je natrčao Starčević koji je nije baš najbolje zahvatio i odbrana gostiju je otklonila opasnost.

БК-ФАП5
Stefan Milinković,golman Budućnost Krušika zaustavlja udarac Plazinića sa bele tačke

U nastavku je FAP preuzeo inicijativu i značajno podigao kvalitet svoje igre u odnosu na prvo poluvreme. U 46. minutu je iskusni Dragan Jovanović izveo slobodan udarac, iskosa sa desne strane ali je Milinković bio na mestu izbacivši loptu u korner. Igra se uglavnom odvijala na polovini Valjevaca koji su pokušavali kontranapadima nešto da učine ali bez uspeha. Zadnja linija Budućnost Krušika je solidno odolevala napadima gostiju ali je u 59. minutu pogrešila. Visoki Milojević je uposlio Obućinu po desnoj strani koja je u tom momentu bila slabo pokrivena, gostujući igrač je uleteo u kazneni prostor domaćina i snažnim udarcem iskosa pogodio mrežu Milinkovića za izjednačenje. U 67. minutu je Obućina izveo korner sa desne strane, stvorila se gužva pred golom Milinkovića, lopta se odbila do Milojevića koji je snažno šutirao ali preko gola. Nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Valjevaca sudija Dimitrijević je u 71. minutu pokazao na belu tačku što je izazvalo burne proteste igrača Budućnost Krušika. Naime, posle duela Milojevića i Aleksića, igrač FAP je pao, Dimitrijević je dosudio kazneni udarac. Izgledalo je da je start Aleksića bio na loptu ali arbitar nije promenio svoju odluku. Udarac Plazinića sa bele tačke je Milinković sjajnom odbranom zaustavio ali se lopta odbila do kapitena gostiju koji je ovog puta bio precizan i poslao loptu u mrežu. Ponovo su protestovali domaći igrači reklamiravši da je neko od gostiju ranije ušao u šesnaesterac , međutim sve je bilo uzalud. Do kraja utakmice su Valjevci pokušavali da učine nešto više u napadu, u dve situacije su bili oštećeni čudnim odlukama Dimitrijevića ali je na kraju ostalo 2-1 za goste. Budućnost Krušik je po prvi put ove sezone doživela dva uzastopna poraza. U sledećem kolu je na redu gostovanje protiv Poleta iz Ljubića.

БК-ФАП9
Duel kapitena FAP-a Plazinića (plavi dres) i desnog beka Budućnost Krušika, Ivanovića

Inače, trenerski tandem Predrag Simić i Srđan Jovanović je na ovoj utakmici poslednji put vodio valjevski tim jer je još tokom protekle nedelje obavestio rukovodstvo da neće više sedeti na klupi Budućnost Krušika. Simić je podvukao da situacija nije alarmantna ali je dodao da je greška što ovaj potez nije povukao tokom zime i kako je rekao katastrofalnog prelaznog roka, jer osim dve izmene, prema njegovim rečima, ima mlađih igrača koji u ovom momentu ne mogu da odgovore zahtevima ovog ranga takmičenja. Simić i Jovanović su preuzeli valjevskog srpskoligaša posle prvog dela sezone 2022-23 kada su uspeli da obezbede opstanak a nakon jesenjeg dela tekuće sezone, Valjevci su sa njima dvojicom na klupi bili peti na tabeli Srpske lige Zapad.

БК-ФАП11
Sada već bivši treneri Budućnost Krušika , Srđan Jovanović (levo) i Predrag Simić na utakmici protiv FAP-a

Stadion: Park Pećina, Gledalaca: 150. Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac). Žuti kartoni: Panić, Starčević, Nešković, P. Stojanović (Budućnost Krušik), Obućina, Rmuš (FAP)

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Ivanović, Ranisavljević, Đermanović, Jakovljević, Panić, Starčević, Nešković (od 52. P. Stojanović), N. Stojanović (od 52. Aleksić), I. Milovanović, Petrović.

FAP: Nikolić, Stojković, Milunović (od 46. Jovanović), Obućina (od 80. Mirsaljemović), Plazinić, Grujić, Otašević (od 46. Milojević), Stanojević, Lazarević, Vukmirović (od 82. Milovanović -), Rmuš.