Ezačibaši opravdao ulogu favorita, dobar otpor Železničara

U prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa Evropske odbojkaške federacije (CEV) odbojkašice Železničara su u Lajkovcu poražene sa 3:0 od prvog favorita za osvajanje ovog takmičenja – ekipe Ezačibaši iz Istanbula. Publika u Sportskoj hali Lajkovac velikim aplauzom pozdravila je legendarne srpske reprezentativke Maju Ognjenović i Tijanu Bošković, koje su vodeće zvezde Ezačibašija.

Tijana-u-akciji

Posle 73 minuta igre rezultat po setovima bio je 28:26, 25:17 i 25:17. Lajkovčanke su pružile solidan otpor favorizovanom timu iz Turske, koji u prvoj postavi ima nekoliko internacionalki, pogotovo u prvom setu koji su u uzbudljivoj završnici gošće dobile na razliku. Kako je meč odmicao Ezačibaši je postajao dominantniji tako da je treći set rutinski osvojio.

Utakmica-2

Trener Železničara Branko Kovačević istakao je da je zadovoljan borbenošću i otporom koji je njegov tim pružio, kao i povremenom kvalitetnom igrom. Tijana Bošković je izjavila: „Zadovoljni smo pobedom s obzirom da nam je ovo prva utakmica u CEV kupu. Ekipa Železničara je bila odličan protivnik, što se pogotovo videlo u prvom setu, mislim da su čak one mogle da ga osvoje, ali smo na iskustvo dobile taj set. Posle toga smo lako došle do 3:0. Trudićemo se da revanš odigramo još bolje, imamo velike ambicije ove godine u CEV kupu.“

Tijana-izjava

Najefikasnije u lajkovačkom timu bile su Uzelac sa 11 i Mirosavljević sa 9 poena, Batinić je osvojila 5, Kutlešić 4, Perović 3, Antonijević, Savićević i Marković po 2 poena. U timu iz Istanbula Tijana Bošković je osvojila 15, Adams 14, Tomson 9 itd.

Organizacija meča je bila odlična, tribine solidno popunjene, a utakmicu su pratili i ljudi iz sveta odbojke iz drugih gradova (Beograd, Novi Sad, Inđija…). Revanš utakmica u Istanbulu je zakazana za sredu 24. novembar od 17 časova po našem vremenu.