ĐUKAN ĐUKANOVIĆ PREPORODIO IBAR IZ ROŽAJA

Bivši kapiten Metalca, Đukan Đukanović je preporodio ekipu Ibra iz Rožaja u Erste ligi Crne Gore. Novi Đukanovićev klub u koji je stigao iz slovenačke Polzele, u 18. kolu kolu Erste lige Crne Gore napravio je veliko iznenađenje savladavši favorita i aktuelnog člana ABA lige SC Derbi iz Podgorice rezultatom 99-93. Nekadašnji MVP Košarkaške lige Srbije je za 40 minuta provedenih na parketu upisao 15 poena, dao 9 asistencija i “ukrao” 4 lopte u velikom trijumfu Ibra koji se grčevito bori za opstanak. Đukanović je do sada odigrao četiri utakmice za Ibar u kojim je zajedno sa izvanrednim Milošem Popovićem i ostalim momcima iz Rožaja učestvovao u tri pobede. Pre Studentskog Centra, Ibar je pobedio Danilovgrad ubedljivo 101-84 u meču u kome je Valjevac postigao 4 poena ali ostvario čak 12 asistencija a u 19. kolu Rožajci su u gostima dobili Dečić 92-84. Na toj utakmici Đukanović je upisao 12 poena, 8 asistencija, 4 skoka i 2 osvojene lopte.

ЂУКАН16
Đukanović (sa loptom), u dresu Metalca, u prodoru na koš zemunske Mladosti u sezoni 2017-18

Verovatno da bi bilans Rožajaca bio bolji da Đukanović nije povredio skočni zglob na poluvremenu utakmice protiv Jedinstva iz Bijelog Polja zbog čega nije igrao mesec dana. Ibar ima povoljan raspored do kraja lige i velike šanse da obezbedi opstanak.