DEVOJKE VALJEVA OD SJAJA DO OČAJA

Odbojkašice Valjeva su u 6. kolu Prve lige Srbije ugostile ekipu Zlatibora iz Čajetine i posle neverovatnih preokreta uspele da prokockaju skoro dobijen meč 2-3 (25-23, 25-21, 18-25, 24-26, 9-15). Ekipa Branislava Rupnjaka je vodila u setovima 2-1 i u četvrtom je imala prednost od 16-9 i 20-16 da bi ga svojim greškama izgubila a zatim se u taj brejku totalno predala i na kraju ostala samo sa jednim bodom.

VA-ZLA1

Bilo je to uzbudljivo odbojkaško veče u hali “Studenta”, protivnik Valjevkama bila je odlična ekipa Zlatibora koja je u dosadašnjem toku prvenstva zabeležila samo jedan poraz. Domaće su bolje otvorile meč, u početku su vodile da bi do kraja publika gledala izjednačenu i borbenu utakmicu. Valjevo je do vođstva stiglo nakon uzbudljive završnice u kojoj su šansu da povedu imale i gošće ali su Novakovićeva i Čelićeva vodile domaći tim do prvog osvojenog seta.

VA-ZLA2

U drugom setu je domaći sastav takođe bio bolji na startu da bi serijom preciznih servisa kao i dobrim akcijama u napadu Novakovićeve, Valjevo stiglo do vođstva od 19-12. Naravno, Zlatibor se nije predavao, Jovanovićeva je servisima uzdrmala odbranu domaćeg tima, proradio je i blok Čajetinki tako da je semafor pokazao samo 19-16 za Valjevo. Da ne dođe do preokreta potrudila se Novakovićeva u napadu kao i Ristivojevićeva čiji su servisi pomogli da Valjevo povede 2-0.

VA-ZLA3

Valjevo je povelo 5-3 i 7-4 u trećem setu ali je, kako je igra odmicala, došlo do velikog pada u igri domaćina. Ono što se kasnije ispostavilo kao presudno, usledila je konfuzna organizacija napada, Zlatiborke su svojim blokovima lako zaustavljale akcije domaćeg tima dok su Jovanovićeva i Aničićeva bile neumoljive kod gošći. Posle izjednačenja 10-10, Zlatibor je serijom dobrih napada i blokova poveo 11-16 i 13-18. Čelićeva i Simićeva su svojim smečevima smanjili na 16-18 ali je Zlatibor zahvaljujući greškama u napadu Valjeva i snažnom bloku odigrao smireno završnicu seta smanjivši na 1-2.

VA-ZLA4

U četvrtom setu su Valjevke takođe bile bolje na startu, probudile su se Simićeva i Zarićeva. Prednost Valjeva je rasla 13-8 i 16-9, čini se da su domaće igračice počele prerano da slave. Bodren od svojih vernih navijača, Zlatibor je preciznim servisom i neprobojnim blokom uspeo da napravi seriju 7-0 i da izjednači na 16-16. Poenima Vujačićeve i Ristivojevićeve, Valjevo se ponovo diže na 18-16 ali je to bilo trenutno pošto se ušlo u neizvesnu završnicu gde su do izražaja došle ranije pomenute greške domaćina i loša selekcija napada tako da je Zlatibor iskoristio svoju šansu i stigao do izjednačenja.

Demoralisane igračice domaćeg tima su slabo otvorile taj brejk dok su osokoljene preokretom i bodrene šačicom svojih pristalica, Čajetinke povele 1-3, 2-5 i 3-9. To je bila nedostižna prednost za Valjevo. Rupnjak je pokušavao promenama da prodrma svoje devojke ali su mladi tehničari Valjeva pogubili konce, sledila je greška za greškom. Novakovićeva i Čelićeva nisu mogle same i gošće na kraju, uz veliku radost, stižu do pobede i dva nova boda.

U sledećem kolu Valjevo gostuje u Lazarevcu.