DEVOJKE METALCA ZAVRŠILE PRVI DEO PRVENSTVA PORAZOM U RUMI

Rukometašice Metalca 2015 su u 11. kolu Super “B” lige Srbije doživele poraz od Rume u gostima 21-25 (8-13) završivši prvi deo prvenstva na pretposlednjem mestu ispred Kikinde a iza Aleksinca. Valjevke su protiv favorita uspele da nadoknade rezultatski minus s početka utakmice i ušle u egal u drugom poluvremenu ali su kvalitet Rumljanki i duža klupa domaćeg tima na kraju odlučile pobednika.

JOVANA PAVLOVIC-1
Kapiten Metalca 2015 Jovana Pavlović je bila najefikasniji igrač Valjevki na utakmici u Rumi

Ruma je odlično otvorila duel stigavši brzo do vođstva 4-0 na krilima raspoloženih strelaca Marije Marinković i Jelene Vukmirić. Metalac 2015 je tek u 6. minutu zatresao mrežu domaćina golom Obrenovićeve, Ruma je čvrsto držala prednost 9-4 i 10-5 sve do 22. minuta kada je kapiten Valjevki, Pavlovićeva smanjila na 10-7 ali je završnica pripala domaćim rukometašicama koje su na poluvremenu ponovo imale pet golova prednosti.

U nastavku je domaći tim kontrolisao rezultat ostvarivši u dva navrata i +6 (22-16 i 23-17 u 53. minutu), Marinkovićeva je bila nepogrešiva mada se srčane Valjevke nisu predavaale. U 58. minutu su uspele da pogocima Mosurovićeve, Nore Damnjanović, Pavlovićeve i Obrenovićeve priđu na 23-21. Ipak, do preokreta nije došlo jer su Jelena Vukmirić i Marija Marinković u poslednjem minutu sa dva gola ugasili nade gošći i overili zasluženu pobedu.

” Zadovoljan sam kako su se devojke borile, posebno me raduje odlična igra u odbrani. Sa dva pojačanja bi bila sasvim druga priča jer smo hendikepirani u odnosu na protivnice zbog činjenice da nemamo dugačku klupu. To je bio razlog poraza u Rumi kao i u većini utakmica koje smo izgubili u prvom delu prvenstva. Bilo bi lepo ako bi u donošenju budžeta za sport za 2024. godinu ženski rukomet bio u povoljnijem položaju jer Metalac 2015 zaslužuje daleko bolji tretman.” – rekao je Dušan Novokmet, trener rukometašica Metalca 2015.

Prvenstvo Super “B” lige se nastavlja krajem februara kada u 12. kolu Valjevke igraju protiv Temerina u gostima.

USC “Ruma” u Rumi. Gledalaca 130. Sudije Aleksandar Aćimović i Stefan Elezović iz Beograda. Isključenja Ruma 1, Metalac 2015 4.Sedmerci Ruma 6(5), Metalac 2015 3(3).

RUMA: Vuičić 2, Marinković 11, Savić 1, Jelena Vukmirić 5, Rotflug 1, Vlaisavljević 1, Jovana Vukmirić 2, Đuričkov 2.

METALAC 2015: Obrenović 6, Mosurović 3, Pavlović 7, Mijailović 2, Nora Damnjanović 1, Despotović 2.