Devojke Metalca predvođene Mandićevom i Mijailovićevom odnele bodove iz Obrenovca

U zaostaloj utakmici 14. kola Prve lige “Centar” rukometašice Metalca 2015 su nastavile sa uspešnim igrama pobedivši Radnički u Obrenovcu rezultatom 34-26 (16-17).

Sport Valjevo
Izabranice Dušana Novokmeta su potvrdile svoju dobru formu u završnici prvenstva prebrodivši neugodno gostovanje u Obrenovcu protiv protivnika koji je znao i da zagorča život Valjevkama. Domaći tim, predvođen kapitenom Andrijanom Popović, bio je bolji u prvih 30 minuta kada je ostvario prednost od tri gola razlike (7-4, 8-5, 9-6 i 10-7). Iako su igrale bez Milice Živanović, gošće su zahvaljujući tandemu Mandić-Mijailović uspele da odgovore Obrenovčankama i da izjednače da bi Radnički golom Radosavljevićeve ipak otišao na odmor sa minimalnom prednošću.

Nastavak je u potpunosti pripao Metalcu nakon što se u realizaciji, Karadinovićeva pridružila Mandićevoj i Mijailovićevoj i gošće su u 35. minutu prešle u vođstvo (18-19). Uz daleko bolju igru u odbrani, Valjevke su potom preuzele inicijativu i strpljivom igrom nalazile najbolja rešenja u napadu tako da je njihova aktiva rasla iz minuta u minut (18-22 u 37. minutu, 22-27 u 50. minutu, 23-30 u 54. minutu itd).

Metalac 2015 je i dalje na drugom mestu sa 21 bodom ispred Kosmaja koji ima 20 dok je neprikosnoven lider beogradski Radnički sa 26 bodova. U 18. kolu, sledećeg vikenda, Valjevke očekuje još jedno teško gostovanje, protiv druge ekipe Medicinara u Šapcu.

Sportska dvorana u Obrenovcu. Sudije Veljko Đorđević i Luka Lazović iz Beograda. Isključenja Radnički 8 minuta, Metalac 2015 8 minuta. Sedmerci Radnički 3 (1), Metalac 2015 5 (4).

RADNIČKI: Obradović 4, Mataruga 4, Petković 2, Popović 8, Radosavljević 4, Milović 4.
METALAC 2015: Mandić 11, Mosurović 2, Mijailović 7, Karadinović 6, Damnjanović 3, Despotović 3, Đurđević 1, Spasojević 1.