DEVOJKE METALCA 2015 POBEDILE SAME SEBE

Nakon tromesečne pauze rukometašice Metalca 2015 su se ponovo pojavile u ulozi domaćina i doživele još jedan poraz izgubivši od ORK Beograda 27-30 (13-14) u 14. kolu Super B lige Srbije. Kad se na kraju prvenstva budu svodili računi, možda će ovaj poraz biti onaj tas na vagi koji će odlučiti sudbinu Valjevki jer je, bez obzira na sve, rezultat mogao biti drugačiji. U utakmici sa puno neverovatnih grešaka na obe strane, obostranih rezultatskih preokreta i čudnih sudijskih odluka, izabranice Dušana Novokmeta su na kraju poklekle prokockavši prednost od 4 gola koje su imale u drugom poluvremenu.

МЕТ-ОРК8

Inače, Metalac je na krilima dobre igre i jake odbrane uspeo da odlično počne drugo poluvreme anuliravši vođstvo ORK Beograda da bi posle serije isključenja igračica u plavo-belim dresovima, Valjevke iskoristile brojčanu prednost na terenu i golom Mosurovićeve povele 21-17 u 43. minutu. Ovaj kapital je, međutim, vrlo brzo proćerdan jer su Valjevke neobjašnjivim greškama prosto poklanjale lopte ORK Beogradu. Kada je, zbog isključenja, Metalac ostao sa samo tri igračice u polju, Beograđanke su bez problema poravnale rezultat na 21-21 a u 49. minutu povele 21-22 pogotkom Krezovićeve. Usledio je period neorganizovane i haotične igre na obe strane u kojoj je Metalac preko Obrenovićeve izjednačio u 50. minutu (22-22). To je bilo kratkog daha pošto je ORK Beograd potom zaigrao oštrije u odbrani, lako čitao predvidljive akcije nespremnog domaćeg tima i iskoristivši poklone u vidu prodatih lopti Valjevki, sjajnom serijom stigao do svog najvećeg vođstva na utakmici, 22-26 u 53. minutu. Ni u tom momentu ništa nije bilo rešeno jer su gošće, zbog agresivne igre u odbrani, platile ceh u vidu isključenja što je Metalac uspeo da materijalizuje i da golovima Mosurovićeve, Nore Damnjanović, Obrenovićeve i Pavlovićeve ponovo stigne do egala 26-26 u 57. minutu. Ipak, završnica je pripala Beograđankama jer je Metalac uporno pokušavao da u napadu sve reši preko indisponirane i dobro čuvane Obrenovićeve, nedovoljno je koristio Mijailovićevu i Pavlovićevu tako da je ORK Beograd na kraju uspeo da se odbrani i da brzim kontrama obezbedi prednost i vrednu pobedu u gostima.

МЕТ-ОРК11

U sledećem kolu rukometašice Metalca gostuju u Aleksincu gde ih očekuje direktni konkurent u borbi za opstanak koji ima dva boda više i pobedu u Valjevu u prvom delu prvenstva.

МЕТ-ОРК3

Hala sportova. Gledalaca 200. Sudije Jelena Koloski i Vesna Žilevski (obe iz Jabuke). Isključenja Metalac 2015 6, ORK Beograd 6. Sedmerci Metalac 2015 4(3), ORK Beograd 5 (4).