DEVOJKE METALCA 2015 OSVOJILE SVILAJNAC, NA REDU DERBI PROTIV PRIJEPOLJA

Rukometašice Metalca 2015 su nastavile svoj pobedonosni niz osvojivši bodove u Svilajncu protiv Radničkog 26-19 (10-4) u 19. kolu Prve lige Zapad i sada očekuju ključne duele protiv Prijepolja i Loznice grada čiji ishod će odrediti njihov plasman u ovom prvenstvu.

RUKOMET5

Inače, Valjevke su trijumfalno prošle kroz Svilajnac potvrdivši svoj kvalitet protiv ne baš lakog protivnika. Radnički je negde do sredine prvog poluvremena vodio, uglavnom sa golom prednosti (3-4, 11. minut) da bi u završnici ovog dela utakmice proradile Mosurovićeva, Pavlovićeva, Despotovićeva uz asistenciju Nore Damnjanović za seriju od 7-0, preokret i odlazak na odmor sa prtljagom od šest golova prednosti.

Kvartetu pomenutih dama se na startu drugog poluvremena pridružila i Staša Damnjanović pa je na semaforu u 40. minutu stajalo 15-5 za Metalac 2015 kada je meč praktično bio rešen. Valjevke su nastavile snažno u daljem toku utakmice stigavši u dva navrata do 11 golova prednosti (gol Bubanje za 20-9 u 45. minutu i pogodak Mosurovićve za 23-12 u 50. minutu) što je bilo uvod u visoku pobedu i nova dva boda.

U sledećem kolu Valjevke dočekuju Prijepolje a sedam dana kasnije je veliki derbi u “Lagatoru” dve najbolje ekipe Zapada, Loznice grada i Metalca 2015 za prvo mesto na tabeli.

Hala JP STC “Svilajnac” u Svilajncu. Gledalaca 80. Sudije Dušan Petrović i Marko Jovanović (oba iz Rače). Isključenja Radnički 12 minuta, Metalac 2015 10 minuta. Sedmerci Radnički 5 (5), Metalac 2015 3 (2).

RADNIČKI: Stašić 1, Jakšić 5, Pilipović 5, Trajković Stojanović 2, Radovanović 1, M.Obradović 2, Dobrosavljević Maksimović 1, Petrović 1, J.Obradović 1.

METALAC 2015: Mosurović 6, Pavlović 7, Bubanja 1, Radojičić 1, Staša Damnjanović 4, Nora Damnjanović 2, Despotović 5.