DEVOJKE METALCA 2015 OSTVARILE TREĆU PRVENSTVENU POBEDU U SUPER B LIGI

Izbranice Dušana Novokmeta su posle pobede u Kikindi ponovo zablistale savladavši kod kuće Topličanin iz Prokuplja 25-23 (15-10) u 20. kolu Super “B” lige. Zaslužen trijumf Valjevki koje su uspele da prebrode odsustvo povređene Marte Mosurović i da u još jednoj zanimljivoj utakmici sačuvaju kapital iz prvog poluvremena i zabeleže treću prvenstvenu pobedu.

МЕТ-ТОП13

Ako se uzme u obzir činjenica da je Topličanin plasiran među prvih šest klubova i da su Valjevke od sredine prvog poluvremena igrale bez Mosurovićeve koja je povredila koleno, domaće su napravile pravi mali podvig. Prvo su rezultatski deficit sa početka (2-4 i 3-5) uspele da anuliraju a onda na krilima izvanrednih odbrana Anje Cvetković i velike borbe u napadu preko Obrenovićeve i Mijailovićeve stignu do maksimalnog vođstva od 15-10 pred odlazak na odmor.

МЕТ-ТОП9

Čvrstom igrom u odbrani, sjajnim intervencijama Cvetkovićeve i dobrim rešenjima u napadu dve najefikasnije igračice Metalca, domaće su održavale prednost do 45. minuta kada je Mijailovićeva, bukvalno sa tri Prokupčanke na leđima uspela da prevari golmana Topličanina Starčevićevu i da sa linije pošalje loptu mrežu za 20-15. Potom je došlo do pada u igri Valjevki, gošće su zaigrale izuzetno oštro u odbrani na Obrenovićevoj i Mijailovićevoj, stao je napad Metalca a Topličanin je preko Perovićeve, Bjelićeve i Mitićeve smanjio na 20-18 u 48. minutu. Sudije su isključile Obrenovićevu, klupa Valjevki je burno reagovala pa su mnogi u Hali pomislili da će se ponoviti scenario sa famoznog meča protiv Pančevki, posebno posle pogotka Lalićeve za 22-21 u 52. minutu. Do preokreta nije došlo jer je Cvetkovićeva bila nesavladiva, Prokupčanke ne koriste sedmerac a u kontranapadu Pavlovićeva rutinski pogađa za 23-21. Još jedna sjajna odbrana Cvetkovićeve ulila je veliko samopouzdanje njenim drugaricama pa Obrenovićeva u svom stilu postiže novi gol za +3 u 54. minutu.

МЕТ-ТОП3

Još ništa nije bilo gotovo jer Topličanin ulaže poslednji napor da se vrati i golovima Bjelićeve i Atanaskovićeve skida na 24-23. Ušlo se u poslednji minut i uzbuđenje je dostiglo vrhunac kad je Dunja Despotović još jednom pokazala da retko greši u momentima odluke. Lepim golom iz vrlo teške pozicije je postavila konačan rezultat overivši zasluženu pobedu Metalca 2015.

МЕТ-ТОП8

U pretposlednjem kolu Valjevke gostuju Beogradu.

Hala sportova u Valjevu. Gledalaca 150. Sudije Dušan Petrović i Marko Jovanović (oba iz Rače Kragujevačke). Isključenja Metalac 2015 3, Topličanin 4. Sedmerci Metalac 2015 3(3), Topličanin 3(1).

METALAC 2015: Obrenović 11, Mosurović 1, Pavlović 2, Mijailović 7, Staša Damnjanović 1, Despotović 2, Bubanja 1.

TOPLIČANIN: Stanković 1, Petković 1, Bjelić 6, Mitić 1, Lalić 2, Perović 2, Atanasković 2, Mitrović 1, Šejić 4, Zdravković 4.