DEVOJKE METALCA 2015 IZGUBILE U PANČEVU

Rukometašice Metalca 2015 su u 7. kolu Super “B” lige pretrpele poraz u Pančevu protiv istoimenog protivnika 24-29 (13-12) i trenutno se nalaze na pretposlednjoj poziciji na tabeli sa jednim osvojenim bodom ispred Kikinda koja je bez bodova. Valjevke su se hrabro borile u prvih 30 minuta i vodile većim delom prvog poluvremena. Inicijativu je u nastavku preuzeo domaći tim ali su gošće uspele da odbiju nalet Pančevki koje su u dva navrata imale prednost od plus 3 (14-17 u 38. minutu i 15-18 u 40. minutu) i da golom Mijailovićeve u 50. minutu stignu do izjednačenja 21-21.

DESPOTOVIĆ
Dunja Despotović, krilo Metalca 2015, okružena protivničkim igračicama na jednom od prethodnih mečeva u Valjevu

U završnici je Pančevo zahvaljujući dužoj klupi uspelo da u 53. minutu povede 21-24 i to je na kraju odlučilo pošto gošće nisu imale snage da naprave još jedan preokret. Evidentno je da Metalcu 2015 nedostaju pojačanja da bi mogao da bude ravnopravniji u odnosu na svoje protivnice. Sa neoprostivo malim budžetom za Super “B” ligu i sastavom u kome su sve Valjevke osim čuvara mreže Cvetkovićeve, Metalac 2015 igra prema svojim mogućnostima pred skoro polupraznim tribinama uprkos činjenici da je u pitanju drugi po značaju nacionalni nivo rukometnog takmičenja u Srbiji.

U sledećem kolu Metalac 2015 dočekuje ekipu Kikinde.

Hala sportova “Strelište” u Pančevu. Gledalaca 80. Sudije Stefan Elezović i Aleksandar Aćimović iz Beograda. Isključenja Pančevo 2, Metalac 2015 7. Sedmerci Pančevo 5 (3), Metalac 2015 3 (3).

PANČEVO: Uskoković 5, Rogulja 5, Rauš 9, Brkić 7, Jambrušić 3.

METALAC 2015: Obrenović 7, Mosurović 5, Pavlović 5, Mijailović 2, Despotović 4, Pošarac 1.