U utakmici 7. kola Druge lige Centar, odbojkaši VA-014 su u Valjevu savladali drugu ekipu Karađorđa iz Topole 3-0 (25-6, 25-14, 25-20) nastavivši niz pobeda. Ekipa Đorđa Petrovića je posle ovog kola ostala jedina neporažena u prvenstvu pošto je najveći rival Valjevaca za prvo mesto, beogradski Železničar poklekao protiv Laki stara.

Duel protiv skromnog sastava iz Topole bio je lepa prilika treneru domaćina da pruži šansu rezervistima a svoje najbolje igrače ostavi na klupi. Timotić, Mirković, Ranković, Knežević i Jaćimović su od početka bili na terenu pored veterana Rakića ili povratnika Jakovljevića koji su bili tu za svaki slučaj.

Već u prvom setu su dečaci VA-014 zaigrali vrlo dobro, serijom preciznih servisa i efektnom igrom u napadu su poveli 11-5 nastavivši u tom stilu do vođstva od 1-0.

U drugom setu su neiskusni gosti uspeli da pariraju do 4-4 a zatim su lošim prijemom i mekanom igrom u napadu dozvolili domaćinu da se rezultatski odlepi na 13-5 i 16-7 i povede 2-0.

Tri uzastopna dobra servisa Mirkovića na startu trećeg seta su ekipi VA-014 doneli prednost od 3-0 ali su tada momci iz Topole zaigrali vrlo dobro, izjednačili na 4-4 a onda poveli 4-8 odnosno 8-13. Slaba procena u prijemu, neodlučnost na mreži i servis greške mladih snaga VA-014 su dale nadu Karađorđu 2 da eventualno smanji vođstvo domaćina. Do toga nije došlo jer su Valjevci, predvođeni Timotićem i Jaćimovićem uz pomoć Rakića, serijom poena nadoknadili minus, izjednačili na 13-13. Do kraja je VA-014 preuzeo inicijativu, koristio greške borbenih gostiju i u završnici stigao do još jedne ubedljive pobede.
U sledećem kolu ekipa VA-014 igra protiv druge ekipe Mladog radnika u Požarevcu.
Sreten Pantelić






Be First to Comment