BUDUĆNOST KRUŠIK POBEDOM I ČETVRTIM MESTOM ZAVRŠILA SEZONU U SRPSKOJ LIGI ZAPAD

U poslednjem kolu Srpske lige Zapad, Budućnost Krušik je kao domaćin porazila Slogu iz Požege rezultatom 2-0 (2-0) završivši prvenstvo na odličnom četvrtom mestu. Nekad solidni gosti koji su često znali da zagorčaju život Valjevcima, ovoga puta nisu mogli da se vrate posle dva pogotka čete Koste Markovića u prvom poluvremenu. Iako su imali terensku inicijativu u nastavku, nisu uspeli da nadmudre odbranu domaćina na čelu sa veoma sigurnim Stefanom Milinkovićem na golu.

BK-POZEGA2
David Starčević (crveni 10) u duelu sa protivnički igračem dok Jakovljević, Aleksa Petrović i Blažić (sleva na desno) prate akciju

Prvih dvadesetak minuta nije bilo mnogo uzbuđenja na odličnom terenu stadiona na Pećini osim prilike najopasnijeg napadača Sloge, Arnautovića čiji je udarac sa leve strane završio pored gola Milinkovića. Domaćin je poveo u 20. minutu nakon izvanredne akcije Starčevića i Jakovljevića. Prvi je primio loptu na ivici kaznenog prostora gostiju, napravio fintu kao da će da uposli nekog od svojih saigrača da bi potom odigrao “štiklu” ostavivši loptu Jakovljeviću koji je preciznim udarcem levom nogom zatresao mrežu Gligorijevića za 1-0. Posle vođstva je Budućnost Krušik zaigrala daleko bolje, njenu igru su krasile lepe akcije sa malim brojem dodira. Napadači u crvenim dresovim su se vešto otkrivali i efektnim proigravanjem su pravili pometnju u odbrani Sloge. Nakon jedne takve akcije došlo je do promene rezultata u 30. minutu. Starčević je odlično prošao po levoj strani a onda uposlio Pavla Stojanovića. Najbolji strelac Valjevaca ove sezone, lukavo je propustio loptu kroz noge zbunivši svog čuvara. To je iskoristio Ivanović koji se snašao sam ispred Gligorijevića i bez problema povisio rezultat na 2-0. Pokušali su gosti do kraja prvog dela da smanje prednost Valjevaca ali nije bilo šansi za tako nešto pošto je odbrana Budućnost Krušika sa Petrovićem i Ranisavljevićem delovala sigurno.

BK-POZEGA3
Živorad Arnautović šutira prema golu Valjevaca pored Ranisavljevića (levo) i Petrovića

Mada je drugo poluvreme počelo oštrim udarcem Pavla Stojanovića sa desne strane, videlo se da je Sloga ušla u nastavak rešena da učini nešto konkretno. Predvođeni lukavim Arnautovićem, gosti su imali nekoliko prilika ali je svaki put Stefan Milinković bio na svom mestu. Šut Arnautovića u 60, minutu je prohujao pored gola da bi nakon toga, isti igrač izveo slobodan udarac i ciljao desni ugao gola Budućnost Krušika. Čuvar mreže Valjevaca je efektnom paradom izbacio loptu u korner. Milinković je još u dva navrata pokazao dobre reflekse zaustavivši udarce Alekse Petrovića i Arnautovića a u jednom momentu je prečka spasila domaćina od autogola nakon nespretne intervencije Isidorovića.

BK-POZEGA7
Jovan Jakovljević postiže prvi gol za Budućnost Krušik uprkos startu mladog Blagoja Unkovića iz Sloge

Domaćin nije bio nivou igre iz prvog dela ali je i pored toga imao svoje prilike . U 61. minutu je kapiten Petrović šutirao glavom pored stative nakon udarca sa ugla Jakovljevića sa desne strane. Dva minuta kasnije, Nešković nije uspeo da primi upotrebljiv centaršut Pavla Stojanovića iako je bio sam ispred Gligorijevića.

BK-POZEGA4
Udarac glavom Petrovića (ne vidi se) završava pored gola Gligorijevića

Valjevci su na kraju zasluženo osvojili ceo plen završivši prvenstvo kao četvrti sa 47 bodova, 12 pobeda, 11 nerešenih i 7 poraza uz gol razliku 39-30. Ako se uzme u obzir da su proleće otvorili sa tri uzastopna neuspeha (Mladi radnik, FAP i Polet), ovaj rezultat mlade ekipe Koste Markovića je izvanredan pošto su nakon toga do kraja osvojili 24 boda prikazavši napadački i dopadljiv fudbal.

BUDUCNOST KRUSIK
Budućnost Krušik pred meč sa Slogom. Gore, sleva: šef stručnog štaba Marković, Milinković, Pavle Stojanović, Blažić, Igor Milovanović, Petrović, Jakovljević. Dole: Ranisavljević, Đurić, Ognjen Milovanović, Ivanović, Starčević

Da li valjevski srpskoligaš može da uđe u borbu za prvo mesto tokom naredne sezone, pokazaće leto i prelazni rok kao i finansijska situacija u klubu? Sigurno je da će neki od momaka koji su odlično odigrali upravo okončanu sezonu, imati ponude drugih klubova. Ali, bez infrastrukture i stadiona koji ispunjavaju sve propise, sa nedovoljnim budžetom i organizacijom kluba koju treba značajno podići na daleko viši nivo, biće jako teško da se uđe u jedan takav poduhvat. Da li je Srpska liga, ipak, maksimum za valjevski fudbal u ovom trenutku, pokazaće vreme i leto koje kuca na vrata.

Stadion: Pećina, Gledalaca: 200, Sudija: Miroslav Jokić (Bogatić) . Žuti kartoni: Jakovljević, Stojanović (Budućnost Krušik), Škrijelj, Radojević, Matić (Sloga).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Ivanović (od 86. Lazarević), Blažić (od 59. Isidorović), Ranisavljević, Jakovljević, Stojanović, Starčević, Đurić (od 46. Nešković), I. Milovanović, O. Milovanović, P.Petrović.

SLOGA (P): Radić, Milinković, Škrijelj, Unković, Lakušić, Kuzmanović, Arnautović, A.Petrović, Šopalović, Radojević, Matić.