Budućnost Krušik osvojila bod u Požegi i završila jesenji deo na petom mestu

Fudbaleri Budućnost Krušika su u poslednjem kolu prvog dela prvenstva Srpske lige Zapad osvojili veliki bod protiv favorita Sloge u Požegi 1-1 (1-0) pa će prezimiti na petom mestu što je sve u svemu uspeh.

BK-SLOGAP11
Detalj sa utakmice između Budućnost Krušika i Sloge iz Požege, prošle sezone u Valjevu. Jakovljević (levo) i Martinović pred golom Sloge

Duel u Požegi je odigran u teškim uslovima, na raskvašenom terenu. po kiši i snegu. Valjevci su došli u vođstvo u 45. minutu. Posle jednog dužeg napada igrača u crvenim dresovima, Todorović je uputio precizan centaršut spoljnim delom cipele sa leve strane, odbrana Sloge nije najbolje reagovala, Pavle Stojanović je bio najspretniji u kaznenom prostoru domaćina i sa par metara je poslao loptu u mrežu pored nemoćnog Radića za 0-1.

Sloga je izjednačila u 53. minutu u akciji kojoj je prethodila velika prilika gostiju. Naime, Pavle Stojanović je dubinskom loptom izbacio Aleksića po levoj strani, ovaj se sjurio ka šesnaestercu Sloge i onda šutirao po zemlji, golman Radić je skrenuo loptu u korner. Nakon izvedenog udarca sa ugla mladog Starčevića, domaći tim je lako otklonio opasnost a onda krenuo u kontranapad po desnoj strani. Arnautović je izmenio dupli pas sa Aleksom Petrovićem a zatim lepo centrirao, Petrović je bio na mestu i pored uspavane odbrane Valjevaca glavom smestio loptu iza leđa Stefan Milinkovića za 1-1.

Domaćin je imao terensku inicijativu tokom celog drugog poluvremena ali nije uspeo da savlada Milinkovića uprkos dve povoljne prilike. Prvu je propustio Joković koji je u 59. minutu sa nekoliko metara šutirao preko gola a drugu nije uspeo da realizuje Aleksa Petrović u 67. minutu nakon što je iskosa sa leve strane u samom kaznenom prostoru Valjevaca bio neprecizan.

Momci trenera Predraga Simića su se sjajno borili, odlično su trčali na teškom terenu i na kraju zasluženo nose bod kući.

Prolećni seo prvenstva počinje 9. i 10. marta, Budućnost Krušik u 16. kolu gostuje u Požarevcu protiv Mladog radnika a potom dolazi FAP itd.

Stadion FK “Sloga” u Požegi. Gledalaca 100. Sudija Nikola Todorović (Lešnica).

SLOGA: Radić, Marijan Milinković, Škrijelj, Milunović, Joković, Anautović, Lakota, Žunić (od 91. Vukašinović), Aleksa Petrović, Radojević (od 46. Šopalović), Aleksa Matić.

BUDUĆNOST KRUŠIK: Stefan Milinković, Ivanović, Ristovski, Jakovljević (od 83. Pavić) , Nemanja Stojanović (od 46. Aleksić), Pavle Stojanović (od 85. Krstić) , Starčević (od 72. Ranisavljević), Petar Petrović, Milovanović (od 46. Panić), Đermanović, Todorović.