BEZ POBEDNIKA NA DERBIJU PRVE LIGE ZAPAD

Derbi 12. kola Prve lige Zapad između ORK Metalca i Mačve iz Bogatića završen je remijem 22-22 (11-13) mada će za ispuštenom pobedom verovatno više žaliti domaći igrači koji su u drugom poluvremenu ispustili lepu prednost i na kraju imali poslednji napad koga nisu iskoristili.

MET-MB1-1

Kada je u 45. minutu odlični Milinković svojim karakterističnim šutevima i efektnim golovima konačno otvorio čvrstu odbranu Mačve na čijem golu je bio sjajni čuvar mreže Stevanović za vođstvo domaćih od 19-16, izgledalo je da je ORK Metalac na pravom putu ka pobedi u derbiju. Ni gol Cvejića za 19-17 nije značio mnogo ali su greške koje je potom napravio tim Dragana Ćaćića meč uvele u u neizvesnu i dramatičnu završnicu. Prvo je jedna neoprezna kontra ka Nedeljkoviću završila u rukama igrača iz Bogatića koji su preko čvrstog pivota Gligorića odmah smanjili na 19-18 da bi posle stative Nedeljkovića, Gligorić još jednom bio neumoljiv sa linije savladavši Obradovića za 19-19. Poslednjih desetak minuta su obeležile izjednačenja i minimalna prednost u igri snažnih odbrana i efektnih intervencija Borka Obradovića. U 59. minutu iskusni Pajić ne uspeva da pogodi mrežu domaćina, Trikić pokušava da u kontri izbaci Grujičića na levoj strani ali lopta odlazi u aut. Utakmica ulazi u poslednji minut, Mačva ponovo ne koristi svoj napad i na 35 sekundi pre kraja Dragan Ćaćić traži minut odmora za dogovor oko poslednjeg napada. Valjevci u grozničavoj završnici ne nalaze put ka mreži gostiju što zbog čvrste odbrane gostiju što zbog upornih pokušaja Mandića da se to ostvari kroz sredinu iako su se krila Nedić i Nedeljković lepo otvarali za pas i šansu za gol. Derbi je na kraju završen bez pobednika a ko je ovde dobio a ko izgubio, pokazaće vreme i drugi deo prvenstva koji će doneti konačan rasplet na vrhu tabele.

MET-MB2-1

U više borbenoj nego kvalitetnoj utakmici iskusna ekipa gostiju iz Bogatića je bolje otvorila duel i zahvaljujući efikasnom veteranu Pajiću povela 1-3 i 2-4. ORK Metalac je odgovorio pogocima Dejana Milinkovića za 5-4 i 6-5 i sve do 17. minuta imao minimalnu prednost. U završnici prvog poluvremena je Mačva zahvaljujući greškama domaćeg tima, odbranama Stevanovića i golovima Pajića i Cvejića uspela da obezbedi tri gola prednosti 10-13 da bi u Luka Nedić smanjio na 11-13 uoči odlaska na odmor.

MET-MB3-1

U nastavku je Metalac zaigrao čvršće u odbrani zatvorivši pas ka neugodnom Gligoriću ali je i Obradović konačno našao sebe i efektnim intervencijama doneo više sigurnosti svojim saigračima. Dve uspešne kontre Nedeljkovića omogućuju Valjevcima da posle duže pauze povedu 15-14 u 36.minutu. Domaćin je uspeo da sačuva taj gol prednosti do rezultata 17-16 nakon koga je stigao i do +3 (19-16).

MET-MB4-1

U poslednjem kolu prvog dela prvenstva ORK Metalac gostuje u Kruševcu.

MET-MB5-1

Hala sportova u Valjevu. Gledalaca 80. Sudije Spasoje Kolak (Kragujevac) i Stanislav Milošević (Jagodina). Isključenja ORK Metalac 1, Mačva 3. Sedmerci ORK Metalac 2(2), Mačva 2 (1).

ORK METALAC: Antonijević 1, Zarin 1, Milinković 5, Mandić 3, Nedeljković 5, Trikić 5, Nedić 2.

MAČVA: Miodrag Lakić 1, Cvejić 3, Pavlović 2, Gligorić 5, Pajić 6, Jovanović 2, Matija Lakić 3.