ALEKSINČANKE SLOMILE OTPOR METALCA 2015 POSLE ISKLJUČENJA JELICE MIJAILOVIĆ

Rukometašice Metalca 2015 su u 15. kolu Super “B” lige Srbije doživele poraz u gostima od Aleksinca 23-25 (11-12) u ravnopravnom duelu koji je odlučen nakon trećeg isključenja i crvenog kartona Jelice Mijailović u drugom poluvremenu.

ЈЕЛИЦА
Jelica Mijailović u akciji na utakmici protiv Aleksinca, jesenas u Valjevu

Aleksinac je u prvom delu, nakon izjednačenog početka, uspeo da se rezultatski odlepi u 13. minutu i povede 9-5 zahvaljujući seriji Jovanovićeve i Mitićeve. Valjevke su se hrabro borile, Pavlovićeva, Despotovićeva i Mijailovićeva su potom smanjile na 10-9 uspevši da pred odlazak na odmor budu u minusu za jedan gol nakon pogotka mlade Dijane Bubanje u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Marta Mosurović je predvodila gošće u nastavku kada je svojim golovima donela Metalcu dva izjednačenja 12-12, odnosno 13-13 u 32. minutu. Na krilima uspešnih napadačkih akcija Momčilovićeve, Aleksinčanke potom prave seriju i dolaze do nove osetnije prednosti 17-13 u 37. minutu. Valjevke su odgovorile preko Mosurovićeve i Mijailovićeve smanjivši na 17-15 u 39. minutu a onda je došlo do trećeg isključenja i crvenog kartona odličnog pivota Metalca što je, ispostavilo se, odredilo dalji tok utakmice. Lišene pomoći Mijailovićeve, gošće ne uspevaju da adekvatno odgovore na ofanzivu Aleksinca koji u 41. minutu vodi 19-15 da bi u 51. minutu na semaforu stajalo 22-16 za domaći tim.

Valjevke su pokušale da učine nešto više u završnici, istakla sa Bubanja pa je u 55. minutu bilo 23-20 za domaći tim da bi dva minuta kasnije Pavlovićeva zatresla mrežu odlične Ignjatovićeve za 23-21. Aleksinac je uspeo da odbije ofanzivu Metalca koji je u poslednja dva minuta stalno bio za petama domaćem timu ali je bilo jasno da nije bilo vremena za preokret. Utakmicu je po rečima trenera Metalca Dušana Novokmeta, obeležilo slabo suđenje para Vasilijić-Zdravković.

Na kraju je Aleksinac ostvario izuzetno vrednu pobedu protiv direktnog konkurenta za ispadanje dok je Metalac sada u vrlo teškoj situaciji iako do kraja lige ima još da se igra. U sledećem kolu u Valjevo dolazi beogradski Radnički, stari dužnik valjevskih rukometašica.

Sportska hala “Aleksinac”. Gledalaca 80. Sudije Nikola Vasilijić (Niš) i Predrag Zdravković (Leskovac). Isključenja Aleksinac 3, Metalac 2015 5. Sedmerci Aleksinac 2(1), Metalac 2015 5(4).

ALEKSINAC: Ranković 1, Marković 2, Mitić 7, Jovanović 4, Andrić 2, Rakić 2, Bogosavljević 3, Momčilović 4.

METALAC 2015: Obrenović 1, Mosurović 6, Pavlović 4, Mijailović 4, Savić 1, N. Damnjanović 2, Despotović 2, Bubanja 3.