Press "Enter" to skip to content

Ljig proslavio svoj dan: Dodeljena najviša priznanja

U zgradi opštine u Ljigu, 3. decembra održana je svečanost povodom Dana opštine, praznika koji se — od 1993. — obeležava u znak sećanja na početak kontraofanzive srpske vojske u okviru Kolubarska bitka, čija su se dešavanja tiču i teritorije opštine.

2025120901128_81384169926d3c7cf307a9ae094e693e29792e897ec8bb3ecf2c3ae2218b308d
Svečanost (Foto: Vlada Ivanović)

Na manifestaciji je uručeno najviše opštinsko priznanje — plaketa „Đak kaplar“ — posthumno piscu i akademiku Milovan Danojlić, uz obrazloženje da je nagrada dodeljena za izuzetan doprinos razvoju opštine.

Pored toga, više zaslužnih pojedinaca i organizacija dobilo je diplome „Đak kaplar“. Među dobitnicima su: Milomir Đorđević iz Liplja — poznat kao najveći proizvođač mleka u Kolubarskom okrugu; Milan Adamović — inicijator kik-boks kluba „M.A. Ljig“; udruženje građana „Pomozimo nevidljivima da budu vidljivi“ koje pruža podršku osobama sa autizmom; i Jovan Perlić — đak generacije u Srednjoj školi „Hiljadu trista kaplara“. Uz diplome su dobili i novčanu nagradu.

Takođe su nagrađeni i učenici sa „Vukovom diplomom“ iz osnovnih i srednjih škola na teritoriji opštine — nagrade su bile u vidu knjiga i novčanih sredstava.

Svečanost je vodio predsednik opštine, Dragan Lazarević, koji je istakao da je ovim činom opština ovjenčala poštovanje prema tradiciji i ljudima koji su svojim delima doprineli zajednici.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *