VRŠAC NANEO METALCU DRUGI PRVENSTVENI PORAZ U VALJEVU

Metalac je u 20. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije doživeo drugi prvenstveni poraz na svom terenu nakon što ga je Vršac zasluženo savladao rezultatom 89-96 (19-18, 22-25, 26-31, 22-22). Veoma interesantan duel sa rezultatskim preokretima i pravim prvenstvenim nabojem u kome su se gosti vratili pred odlazak na odmor da bi u nastavku uspeli da odole ofanzivi Metalca i da u završnici stignu do bodova.

MET_VRS1

Pogled na statistiku ukazuje na izjednačenost oba tima u većini parametara osim što je Vršac imao više skokova (28-37) i bolji procenat šuta za tri (39%-43%) dok su Valjevci imali više asistencija (25-21) i manje izgubljenih lopti (11-12). Odlučio je organizovaniji napad Vrščana u poslednjim minutima utakmice i činjenica da je Metalac primio dosta lakih poena kad se meč lomio.

MET_VRS9Konfuznu igru Vršca na otvaranju meča domaćin je kaznio trojkama mladog Jankovića i Đurana za 18-11 u 8. minutu. Gosti, koji do 6. minuta nisu napravili nijednu ličnu grešku, su se sredili uspevši da priđu na poen zaostatka da bi Metalac, na krilima trojki Grubora serijom na startu druge deonice, napravio prvu osetniju prednost (31-19). Vrščni su počeli da smanjuju ali su Đuran i Lešić u 17. minutu ponovo Metalcu omogućili dvocifrenu prednost 37-27. Usledio je pad u igri domaćih, gosti su držali Lešića na ivici faula, bilo je nekoliko brzopletih poteza Flajsovih izbranika. Na drugoj strani se raspucao Slobodan Jovanović, bivši igrač Metalca, pridružili su mu se Simić i Filips za veliku ofanzivu gostiju koja je omogućila preokret i prvo vođstvo Vršca na utakmici trojkom Simića sa zvukom sirena.

MET_VRS2

Vršac je posle odmora nastavio da rešeta koš Metalca pošto su Simić i Slobodan Jovanović zajedno sa Filipsom omogućili svom timu dvocifrenu prednost 48-58 u 25. minutu. Grubor, Daj i Đuran su držali pristojan rezultaski minus u ovom periodu da bi se Metalac u 32. minutu vratio u igru nakon trojke Đurana (74-74). Dva minuta docnije Valjevci ponovo vode nakon sjajnog ulaza Grubora pod faulom za 79-77. Usledila je rezultatska klackalica do 37. minuta kad je na semaforu stajalo 84-83 za Metalac. Bilo je to poslednje vođstvo Valjevaca jer je završnica u potpunosti pripala Vrščanima koji su nakon odlično organizovanih napada utrčavali iza leđa igračima Metalca, lako pravili višak i onda bez problema poentirali pod samim košem domaćina. Simić, Filips i Stevan Jovanović su bili glavni egzekutori ovakve igre Vršca pošto je odbrana domaćih zakazala u preuzimanju tako da su bodovi na kraju zasluženo pripali gostima.

MET_VRS6

Filips je je bio najefikasniji igrač utakmice sa 24 poena, 7 skokova i 3 asistencije, pratili su ga Simić sa 20 poena, Stevan Jovanović sa 17 i Slobodan Jovanović sa 12 (4 od 5 za tri) itd.