ORK Metalac bolji od Prijepolja za osmu prvenstvenu pobedu

Rukometaši ORK Metalca su u 10. kolu Prve lige Zapad nadigrali i ubedljivo porazili ekipu Prijepolja rezultatom 34-24 (13-12). Valjevci su i dalje među prve tri prvoplasirane ekipe između kojih treba tražiti prvaka i budućeg člana Super B lige mada ima još puno da se igra. Besparica je najveći problem skoro svih klubova na “Zapadu” uključujući i trojac na vrhu tabele pa će svako ko bude bio u mogućnosti da se iole pojača, sigurno odskočiti u odnosu na svoje rivale.

_. ET-PRP4

Inače, Valjevci su bili prvi koji su uspeli da steknu rezultatsku prednost zahvaljujući brzim kontrama i efektnim golovima svog najefikasnijeg igrača na utakmici, Koste Nedeljkovića za vođstvo od 8-5 u 21. minutu, to jest 10-6 tri minuta kasnije. Gosti, koji su stigli samo sa osam igrača, zaigrali su efikasnije u napadu na krilima uspešnih akcija iskusnih Gojkovića i Mrdakovića smanjivši razliku tako da se na odmor otišlo sa golom prednosti Metalca.

MET-PRP3

U nastavku je Prijepolje desetak minuta disalo za vrat domaćinu ne dozvoljavajući mu da nametne bržu igru i da stekne opipljiviju prednost (14-13, 15-14, 17-15). Ipak, veći izbor igrača i bolja fizička pripremljenost Metalca su došli do izražaja pa je u 43. minutu na semaforu stajalo 21-16 posle spretne reakcije Krunića koji se lepo snašao i efektno zatresao mrežu Ječmenice. Tome su pomogle i odlične odbrane čuvara mreže Simeunovića tako da je Nedeljković u 46. minutu povisio na 25-18 kada je Metalac počeo da gradi nedostižnu prednost. Dva pogotka kapitena gostiju Mrdakovića su za kratko zaustavili nalet domaćina (25-20 u 48. minutu) ali su učenici Dragana Ćaćića brzom igrom nastavili da slamaju otpor protivnika i golovima Marka Ćaćića, Grujičića, Trikića i Nedića stigli do vođstva od 30-21 u 54. minutu kada je sve bilo gotovo.

MET-PRP2

U narednom kolu ORK Metalac gostuje u Paraćinu, zatim je na redu derbi sa Mačvom iz Bogatića u Valjevu i onda u poslednjem kolu prvog dela prvenstva, sledi putovanje u Kruševac.

MET-PRP1

Hala sportova u Valjevu. Gledalaca 30. Sudije Spasoje Kolak (Kragujevac) i Stanislav Milošević (Jagodina). Isključenja: ORK Metalac 3, Prijepolje 6. Sedmerci ORK Metalac 2(2), Prijepolje 5(4).

ORK METALAC: Stokić 1, Zarin 2, Milinković 3, Krunić 1, Grujičić 2, Mandić 3, Nedeljković 9, Đerić 1, Trikić 4, Ćaćić 3, Nedić 5.

PRIJEPOLJE: Mrdaković 11, Rajić 3, Hamzić 1, Drobnjak 3, Gojković 6.