NOVI TRENER METALCA DEBITOVAO PORAZOM U KRALJEVU

U prvoj utakmici 6. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Metalac je doživeo četvrti prvenstveni poraz izgubivši od Sloge u Kraljevu 92-98 (10-19, 27-35, 28-27, 27-17). Šok terapija predsednika Vladana Jankovića u vidu promene trenera i dolazak Srđana Flajsa na klupu valjevskog prvoligaša nisu doneli pobedu na strani gde Metalac ima bilans od 0-4.

IMG_0266copy_FB
Saradnja Daja (levo) i Lešića na utakmici protiv Spartaka u Valjevu

Krajnji rezultat ne odslikava pravo stanje onoga što se odigravalo na parketu Nove dvorane u Kraljevu jer je Sloga sve vreme vodila i to sa ubedljivom razlikom dok su gosti tek u poslednjoj četvrtini uspeli da ublaže poraz. Ni 30 postignutih poena uz 20 skokova Save Lešića nije bilo dovoljno da Metalac bude konkurentniji rival Kraljevčanima koji su do ovog kola zabeležili samo jednu pobedu. Ono što je takođe kuriozitet je da su trećinu poena za Slogu postigli Aleksa Kovačević, rođeni Valjevac koji je pred početak lige stigao u Kraljevo kao i bivši igrači Metalca, Jovan Stamenić i Nikola Stefanović .

Sloga je povela u 7. minutu kad je na semaforu stajalo 11-5 za domaćina da bi razlika rasla i u 12. minutu su Kraljevčani imali visoko vođstvo od 27-10. Dalekometna artiljerija domaćina je odlično funkcionisala, posebno preko odličnog Kangua i u tom segmentu je na kraju meča stigla do 13 pogođenih trojki iz 34 pokušaja. Odbrana gostiju je kao i Vršcu bila ispod nivoa primivši 54 poena u prvih 20 minuta igre. Najefikasniji igrač domaćina, Kevin Kangu, koji je bio naročito precizan iza linije 6.75 je trojkom u 14. minutu doneo Slogi najveće vođstvo u ovom delu utakmice od plus 22 (38-16). Lešić je bio dominantan u redovima Metalca ali od njegove sjajne statistike Valjevci nisu imali mnogo vajde jer su ostali bili mnogo manje ubedljivi ali ono što je bio najveći problem u igri Flajsovog tima, bila je loša odbrana.

Ništa se nije značajnije promenilo u odnosu snaga ni tokom treće deonice u kojoj su Kraljevčani dominirali i u nekoliko navrata prelazili vođstvo od 20 poena (59-37, 71-49, 74-52) kažnjavajući propuste u odbrani gostiju. Metalac je tek u završnici uspeo da skine na 76-61.

U 35. minutu na semaforu je stajalo 90-69 a onda je došlo do opuštanja u redovima Sloge tako da su Valjevci u poslednjim minutima utakmice serijom od 23-8 ublažili poraz ali nisu mogli da izbegnu novi neuspeh u gostima.

Najefikasniji u Slogi bio je Kangu sa 21 poenom (7 od 10 za tri), Aleksa Kovačević, bivši igrač valjevskog Studenta, juniora Partizana, nemačkih klubova Krailshajma, Miteldojčera i Zanderdorfa je upisao 16 poena, 6 asistencija i 3 ukradene lopte, Stamenić i Mikavica su dodali po 13 poena, Simeunović je postigao 10 poena i 10 skokova itd.

Pored Lešićevih 30 poena i 20 skokova ( 8 od 12 za dva i 2 od 2 za tri), Daj je postigao 19 poena uz 3 asistencije i jednu osvojenu loptu, Sinovec je upisao 12 poena i 3 asistencije, Lajons je ubeležio 9 poena, Bajić i Grubor po 8 itd. Interesantno je da se Filip Đuran, nekada ubojiti trojkaš Zlatibora, nije upisao iako je proveo 25 minuta na parketu uputivši dve lopte ka košu Sloge.

Slaba je uteha da je Metalac bio bolji u skoku (33-31) ali je promašio 11 slobodnih bacanja, imao 14 izgubljenih lopti (Sloga 9) i 12 timskih asistencija (Sloga 22).

U sledećem kolu Valjevci imaju priliku da se na svom terenu iskupe protiv ekipe Dinamika.