Početna stranaValjevske vestiPozitivaMladiKulturaSportBlogFoto danaNa kafici saAdresarKontakt
Divcibare Ski Resorr
SPORT
NOVA TITULA PRVAКA SRBIJE ZA BICIКLISTE VALJEVSКOG SPUTNJIКA
utorak, 28 januar 2020 14:23
Pobednički niz sa kraja prethodne sezone, biciklisti valjevskog BК Sputnjik briljantno su nastavili na početku ove takmičarske godine. Najtalentovanija mlada srpska biciklistkinja Tara Čulić potvrdila je svoj primat osvajanjem zlatne medalje na državnom prvenstvu u ciklo-krosu koje je u nedelju održano na Srebrnom jezeru. Po lepom danu, na tehnički ne baš lakoj stazi u disciplini gde se kombinovano vozi i gura trkački bicikl, 11-ogodišnja članica BК Sputnjik Valjevo Tara Čulić je debitovala u konkurenciji poletarki i svoje rivalke ponovo pobedila u velikom stilu i našem gradu i svom klubu donela prvu ovogodišnju titulu nacionalnog prvaka. Pored Tare Čulić, u istoj trci, naše sugrađane - sestre Nika i Zoja Ratković iz biciklističkog kluba "Vila Gala" su osvojile srebrnu i bronzanu medalju na koji način su upotpunile uspeh valjevskog biciklizma i potvrdile da ovaj teški sport posle decenijskog posrtanja u gradu na Кolubari doživljava preporod sa mladim ljudima koji ozbiljno rade sa decom koja su zainteresovana da se takmiče na dva točka.

DEČAK IZ VALJEVA ZVANIČAN SPIKER NA UTAKMICI PARTIZANA
utorak, 21 januar 2020 08:27
fotoKošarkaški klub Partizan prihvatio inicijativu navijača da dečak Pera iz Valjeva u subotu bude zvaničan spiker na utakmici protiv Zadra! Društvenim mrežama proširio se snimak dečaka iz Valjeva, koji je obučen u dres KK Partizan, stao pred kameru mobilnog telefona i kao pravi profesionalac, najavio sve igrače Partizana pred izlazak na teren, baš kako to tadi zvaničan spiker na utakmicama crno-belih. Odmah je potekla inicijativa od navijača da mali Pera bude u ulozi spikera na nekoj od narednih mečeva Partizana.

ANJA RADOJEVIC SENIORSKI PRVAK SRBIJE
utorak, 17 decembar 2019 22:29
Od petka do nedelje u Kikindi je održano prvenstvo Srbije u plivanju u malim bazenima. U konkurenciji 350 plivača iz 43 kluba, plivački klub "Valis" je nastupio sa sedam plivača predvođenih trenerom Vlaimirom Boškovićem.
Najvredniji rezultat je ostvarila Anja Radojević u disciplini 200m leđno isplivavši deonicu za 2:19,49 minuta, ostvarivši svoj lični rekord i pobedu i u juniorskoj i seniorskoj kategoriji.
Ostatak sima su činili: Ognjen Dašković, Milica Ristić, Simon Stefanović, Tijana Todorčević, Jana Mitrović i Dimitrij Mijailović.
Svi plivači su dali doprinos da njihovim rezultatima "Valis" zauzme jedanaestu poziciju ekipno u konkurenciji 43 kluba, a posebno se istakao Ognjen Dašković, sa svojim novim ličnim rekordima kojima je pokazao odličan potencijal.

SJAJNI REZULTATI U ČAČKU
nedelja, 15 decembar 2019 18:40
U nedelju 15.12.2019.godine u sportskoj hali "Atenica ", u Čačku, održan je tradicionalni karate turnir "ČAČANSКI POBEDNIК". Na ovom prestižnom turniru nastupilo je preko 35 karate klubova sa oko 300 takmičara u raznim uzrasnim kategorijama. Grad Valjevo na ovom turniru prestavljao je Кarate klub 014, koji je nastupio sa šest takmičara u kategoriji kata. Takmičari je predvođeni trenerom Vladanom Živanović, ostvarili su veoma dobre rezultate na Čačanskom pobedniku. U kategoriji poletaraca, 2010 godište u klasi E nastupila je Višnja Đurđević, koja je zauzela drugo mesto i osvojila srebrnu medalju. U kategoriji pionirki 2009 godište nastupile su četri takmičarke i ostvarile veoma zapažene rezultate: Ana Živanović zauzela je prvo mesto i osvojila zlatnu medalju u klasi D, dok je u apsolutnoj kategoriji zauzela treće mesto, Ivana Matić, u apsolutnoj kategoriji zauzela je prvo mesto i osvojila zlatnu medalju dok je u klasi D bila druga, Tamara Dražić u klasi E zauzela je prvo mesto i osvojila zlatnu medalju dok je u apsolutnoj kategoriji zauzela drugo mesto i Anđela Mitrović u klasi E zauzela je drugo mesto i osvojila srebrnu medalju.

ŽELEZNIČAR DOČEKUJE VIZURU
petak, 06 decembar 2019 14:54
U desetom kolu Superlige Srbije odbojkašice Železničara dočekuju novobeogradsku Vizuru, uz prenos na RTS 2. Meč u Sportskoj hali Lajkovac igra se u subotu 7. decembra od 18 časova. Pre susreta, na početku prenosa, biće izvučeni parovi polufinala Kupa Srbije.

USPEŠAN POHOD U OBRENOVAC
ponedeljak, 02 decembar 2019 11:43
Prvog dana meseca decembra 2019.godine u Srpskoj prestonici proizvodnje električne energije u fotoObrenovcu održan je tradicionalni karate turnir "Trofej Obrenovca" koji se održava u organizaciji KK Radnički iz Obrenovca. Na ovom veoma posećenom tirniru nastupilo je preko 50 karate klubova sa oko 400 takmičara. Karate klub 014 iz Valjeva nastupio je sa sedam takmičara, šest u kategoriji kata i jednim u kategoriji kumite-borbama. Svi takmičari koje su predvodili treneri Čedomir Bjkin i Vladan Živanović, postigli su veoma dobre rezultate i bitno uticali na podizanje ugleda kluba uzimajući u obzir da je ovo takmičenje u okviru Beogradskog karate saveza. U svojim uzrasnim kategorijama nastupili su :Pionirke 2009. godište: Tamara Dražić, koja je osvojila prvo mesto u apsolutnoj i klasi E, Ivana Matić koja je osvojila prvo mesto u klasi D, Ana Živanović koja je osvojila drugo mesto u apsolutnoj i klasi D, Anđela Mitrović koja je u klasi E osvojila drugo mesto, takođe u kategoriji pionirki uzrast 2010 godište Višnja Đurđević zauzela je drugo mesto. U klasi E za pionire 2009. godište Nikola Petrović osvojio je prvo mesto.

TRI ZLATA U UŽICU ZA KARATISTE
subota, 23 novembar 2019 21:38
fotoU subotu 23.11.2019.godine u organizaciji Karate kluba Užice održan je tradicionalni karate turnir "Užički pobednik 2019". Na turniru je nastupilo preko 45 karate klubova sa oko 200 takmičara. Karate klub 014 iz Valjeva nastupio je sa četri takmičara, tri u kategoriji kata i jednim u borbama. Svi takmičari KK 014, dostojanstveno su predstavljali svj klub i grad Valjevo i u izuzetno jakoj konkurenciji postigli odlične rezultate: U katama u kategoriji Pionirki u svojim kategorijama nastupile su : Ana Živanović, koja je osvojila zlatnu medalju i prvo mesto u klasi D, u klasi E nastupile su Ksenija Kosić koja je osvojila zlatnu medalju i prvo mesto i Anđela Mitrović koja je zauzela drugo mesto i osvojila srebrnu medalju. U borbama u svojoj kategoriji nastupio je Aleksandar Milošević, koji je posle teške borbe, uspeo da osvoji zlatnu medalju i bude prvi. Takmičare su predvodili treneri Čedomir Bajkin i Vladan Živanović, koji su zajedno sa trenerima Predragom Brankovićem, Milanom Lepojevićem i Milenkom Lukićem, odlično tempirali formu takmičara.

VALIS TREĆI U KRAGUJEVCU
ponedeljak, 11 novembar 2019 10:44
FOTOU subotu je održan međunarodni plivački miting u Kragujevcu, na kome je učestvovalo 30 klubova iz Grčke, BIH, Severne Makedonije, Bugarske i Srbije, sa 388 plivača. U konkurenciji 30 klubova "Valis" je zauzeo treće mesto ekipno, dok je Radojević Anja  proglašena za najuspešniju plivačicu u svojoj kategoriji, Anja je bila najbolja u disciplinama 50m i 100m leđno, a do bronze je stigla u disciplini 50m slobodno.
Štafeta Valisa u disciplini 4x50m mešovito miks u sastavu: Radojević, Damnjanović, Dašković i Stefanović je bila druga u apsolutnoj konkurenciji.

ZAPAŽEN USPEH KARATE KLUBA 014
ponedeljak, 11 novembar 2019 09:47
U subotu 09.11.2019.godine u Srpskoj prestonici Despota Đurđa Brankovića u Smederevu održan je karate  kup Srbije za pooletarce, pionire i mlade nade. Na ovom takmičenju sureli su se najbolji pojedinci iz sva tri karate saveza "Uze Srbije, Beograda i Vojvodine".
Karate klub 014 iz Valjeva nastupio je sa šest takmičara koji su se plasirali na Kup. Ostvareni su sledeći rezultati:
U kategoriji pionira u klasi C Tamara Dražić osvoila je zlatnu medalju i prvo mesto, u istoj klasi Ksenija Kosić zauzela je drugo mesto i osvojila srebrnu medalju. U klasi D Ivana Matić osvojila je treće mesto i bronzanu medalju. Andea Krstić u apsolutnoj kategoriji osvojila je drugo mesto i srebrnu medalju. Ostali takmičari nisu uspeli da se domognu odličja ali su dali sve od sebe i dostojanstveno predstavljali svoj klub i grad Valjevo.