Početna stranaValjevske vestiPozitivaMladiKulturaSportBlogFoto danaNa kafici saAdresarKontakt
Pratite nas preko Facebook-a  Pratite nas na Twitteru  Rss
OMLADINCI SPS-A, DS-A I SNS-A O MLADIMA I POLITICI
ponedeljak, 30 jul 2012 00:40
Pise Ljiljana Kostic

S obzirom da se u našem društvu sve uređuje pomoću politike, mnogi mladi pristupaju nekoj političkoj partiji željni dokazivanja i karijere. Oni na taj način pokušavaju da pronađu sebe i izvrše promene na bolje. Neki od njih se kasnije nađu na najvažnijim funkcijama i imaju veliki uticaj nad sudbinom naroda. Redakcija e-novina „Mladi u gradu” razgovarala je sa predstavnicima omladine DS-a, SPS-a i SNS-a, tri vodeće stranke u Valjevu, o tome kakva je politika u njihovim strankama i kako se mladi integrišu u njoj.
Potpredsednik omladine SPS-a Đorđe Milanović (27) pohvalio se brojem mladih članova, preko 500, navodeći da je njihova stranka u prethodnom periodu širom otvorila vrata za sve mlade ljude.
- Mladi su prepoznali ideju iza koje stoji SPS, a to je socijalna pravda i sistem jednakih šansi za sve, za školovanje, za lečenje, za rad...- istakao je on.

Foto Maja RadojevicPredsednica omladine i odbornica DS-a u Skupštini Grada Maja Radojević (26) ističe podršku starijih kolega iz njihovog gradskog odbora i dodaje da mladi uvek imaju mogućnost da iznesu svoje ideje i predloge za akcije:
– Nasi mladi članovi, kojih ima preko 300, svoje znanje nesebično dele sa drugima. Održali smo besplatan kurs engleskog jezika za omladince, a uskoro planiramo da organizujemo i kurs francuskog jezika. Omladinu DS-a čini timski duh, pozitivna atmosfera koja se prepričava i koja privlači mlade ljude da nam se pridruže.
Predsednik omladine SNS-a Dejan Knežević (26) kaže da ga je ponela atmosfera  sa osnivanja te partije u Beogradu. On navodi da u Gradskom odboru u Valjevu ima 650 omladinaca i ističe da će oni raditi na tome se iz Skupštine grada čuje glas mladih ljudi.
- Prosto je neverovatno da se bioskopska sala ne koristi, da se sala u Centru za kulturu jako malo koristi. Radićemo na tome da svi kapaciteti koje mladi mogu da koriste u gradu funkcionišu. Planiramo da uvedemo SOS telefon za pružanje saveta kao i da se organizuje niz programa za mlade iz oblasti koje ih direktno ugrožavaju – najavljuje Knežević.
Omladinci su istakli da se uvek odazivaju u humanitarnim akcijama, pogotovo kada je u pitanju dobrovoljno davalaštvo krvi, jer smatraju da je jako važno biti društveno koristan svom gradu.
U SPS-u su jako ponosni na Mini halu na Studentu kao i na projekat zatvorenog bazena koji će, kako najavljuju, biti urađen na njihovu inicijativu. Predsednik omladine SNS-a rekao je da će oni raditi na dešavanjima u okviru sporta, jer kako ističe, prošla vlast nije imala sluha za predloge mladih.
Foto Knezevic- Nedostaje samo volje i nista drugo. Imamo dosta dobrih ljudi koji su spremni da odvoje svoje vreme, da se posvete deci i okrenu ih ka sportu – kaže Knežević. On je najavio i da će sa ovdašnjim visoko obrazovnim ustanovama, koje se bave ekonomijom, probati da dogovore dovođenje fakulteta iz drugih oblasti. Iz SPS se slažu da su druge oblasti za studiranje zapostavljene i da će se angažovati da neka visoko obrazovna institucija bude smeštena u prostorijama Doma vojske nakon rekonstrukcije ili u prostoru škole Milovan Glišić, kad bude urađena nova.
Predstavnici omladine svih stranaka složili su se da su mladi sa sela dosta zapostavljeni. Kao jedan od razloga zašto su mladi odsečeni od grada, SNS je okrivio smanjen broj gradskih linija, i najavio da će se zalagati da se njihov broj poveća u terminima kada su napotrebniji mladima. Iz DS-a navode njihovu  angažovanost u izradi Strategije ruralnog razvoja Valjeva u kojem su predlozili niz aktivnosti kako bi omogućili da mladi ostanu da se bave poljoprivredom. Predstavnik omladine SPS-a veruje da će se raditi mini hale u Popučkama i Brankovini, jer i deca sa sela zaslužuju jednake šanse za bavljenje sportom.
Što se tiče nezaposlenosti kao najvećeg problema mladih, predstavnik omladine SNS-a rekao je da će oni dati podršku svima koji žele da ulože u naš grad.
- Samo pravi ljudi na pravim mestima mogu dovesti investitore - istakao je Dejan.
Foto MilanovicU SPS-a kažu da je naš grad uzeo kredit da bi kupili indistrijsku zonu i da su time na neki način stvoreni uslovi za investitore.
- Sada su sredstva za subvencije za zaposljavanje kao i kod nekih drugih gradova i time sprečavamo da neki investitor ode u drugi grad - kaže Đorđe.
U DS-u kažu da su oni uvek radili na tome da se mladima obezbedi praksa i podsećaju na ideju koju su predočili gradskim vlastima da se finansira 150 pripravnika u okviru javnih radova.
Neko ko je mlad, a pogotovo ako se bavi politikom neizbezno je i veliki vizionar, zato smo ih upitali kako vide sebe za 10 godina? Svi su uvereni da će njihovo interesovanje i dalje ostati u sferi politike, samo da će biti na većem položaju. Maja, predsednica omladine DS-a, veruje da će njeno zalaganje u politici biti manje nego sada, jer sebe vidi kao ostvarenu majku, suprugu i poslovnu ženu. Đorđe, potpredsednik omladine SPS-a, kaže da će nastaviti da se bori i radi na sebi, istakavši da veruje da će i mala doza sreće uticati na bolji i lepši život u Valjevu.  Dejan, predsednik omladine SNS-a, uveren je da će do tada postati otac pošto se skoro oženio, ali i dodaje:
- Neko ko sada ode iz Valjeva i vrati se za 10 godina, siguran sam da neće moći da ga prepozna, naravno po boljem!


Email Drucken Favoriten Twitter Facebook Stumbleupon Digg Technorati blogger google YahooWebSzenario
 

Komentari  

 
-18 #1 Nemanja 30-07-2012 09:40
Svaka cast ovim mladim momcima vidi se da bar imaju ideju i inicijativu, bravo momci
Citiraj
 
 
+5 #2 Pedja 30-07-2012 11:25
"Oni na taj način pokušavaju da pronađu sebe i izvrše promene na bolje."

Aaahahahaha, je l' ovo sarkazam ili je ozbiljno napisano? :D
Citiraj
 
 
-12 #3 Vladimir 30-07-2012 11:39
Sto vise mladih se ukljuci u rad politickih partija, to su vece sanse da nesto i urade i promene! Sto ih je vise, veca je konkurencija medju njima i to radja kvalitet! Svaka cast deco, samo napred!
Citiraj
 
 
-13 #4 Milan 30-07-2012 13:24
Steta sto nasu decu ne slusaju vise...i sto nemaju vise prostora da svoje ideje bar iznesu...svaka cast momci...ova iz DS mi nije bas ubedljiva
Citiraj
 
 
+5 #5 Ivan+ 30-07-2012 14:24
Tako mladi, a već partijaši.
Teško nama.
Citiraj
 
 
-14 #6 Kaca 30-07-2012 15:58
Bravo Deki :) :) :)
Citiraj
 
 
-2 #7 Ana 30-07-2012 16:52
Citiranje Vladimir:
Sto vise mladih se ukljuci u rad politickih partija, to su vece sanse da nesto i urade i promene! Sto ih je vise, veca je konkurencija medju njima i to radja kvalitet! Svaka cast deco, samo napred!

Upravo tako bez kvantiteta nema kvaliteta zato i imamo slucaj da nam pojedini da ne kazem kakvi vode poliutiku jer boljih nema. Deco samo anpred...
Citiraj
 
 
-17 #8 Ana 30-07-2012 16:54
Posle dugo vremena neko prica o mladinama. Bravo naprednjaci !!! Lepe ideje
Citiraj
 
 
-9 #9 Tule 30-07-2012 17:39
Mladi i treba da budu prisutni na politickoj sceni, kako grada , tako i drzave, jer oni noseni principima i idejom, mogu dosta toga da doprinesu. Dejana znam licno, dobar i sposoban momak.
Citiraj
 
 
+4 #10 Prolaznik 30-07-2012 20:22
Citiranje Ana:
Citiranje Vladimir:
Sto vise mladih se ukljuci u rad politickih partija, to su vece sanse da nesto i urade i promene! Sto ih je vise, veca je konkurencija medju njima i to radja kvalitet! Svaka cast deco, samo napred!

Upravo tako bez kvantiteta nema kvaliteta zato i imamo slucaj da nam pojedini da ne kazem kakvi vode poliutiku jer boljih nema. Deco samo anpred...


I onda u tolikom kvantitetu kvalitet ne moze da dodje do izrazaja i na povrsinu ispliva sljam. I taj sljam kolo vodi, a mladi (koji se ne razocaraju i ne napuste partije), ugledaju se na njega.
Citiraj
 
 
+3 #11 Kalafon 30-07-2012 20:24
Ništa ne brini, ima da ih dresiraju ovi matori!!!
Sve su to male Poćute, Miće, Mike, Ilije...
Citiraj
 
 
+4 #12 BZVZ 30-07-2012 22:58
A da li bi neko od ovih mladih smeo da se argumentovano suprotstavi Mici,Djordju,Lu cicu...?Sve goli poslusnici.UPS!Kod Lucica ni nema podmlatka,covek je za sva vremena i svaku vlast.(Je li Luce najzad dobio "Polet" da se svi odmorimo od njegovog placljivog lica?)
Citiraj
 
 
-3 #13 Bosko 30-07-2012 23:32
Os svih gore pomenutih Knezevic je najperspektivni ji, samo je steta sto je u pogresnoj stranci... Inace moze da bude tata svima ovde. Pozdrav deki
Citiraj
 
 
-2 #14 studentarija 31-07-2012 06:45
Jedna sugestija adminima i redakciji:

pored ovih političkih opredeljenih mladih ljudi, trebalo bi da uzmete u obzir i mlade valjevce koji se bave nekom vrstom politike (studentske)kak o u valjevu tako i u beogradu (slobodan sa gradjevine BG, Lemut sa FON-a...) i veoma im dobro ide a nisu politički opredeljeni...

ti ljudi će kasnije nakon diplomiranja imati određenog iskustva u organizovanju i projektovanju raznih aktivnosti, pa bi ih trebalo angažovati da pomognu svom gradu...
Citiraj
 
 
-2 #15 Valjevac 31-07-2012 14:31
Sloba sa gradjevine je u naprednjacima i pred. je mesnog odbora DUPljaj :)
Citiraj
 
 
-2 #16 baba roga 31-07-2012 17:30
ako je istina da partijska mladj narasta to je znak da se kriza debelo zahuktava. ako u jednom drustvu mlad svet vidi perspektivu u politickim strankama, tom drustvu nema spasa. sustina napretka i sustina mladosti jeste pobuna protiv postojeceg stanja. a postojece stanje jeste takvo da su partije i oligarhije okupirala sve pore drustvenog zivota. mi sada imamo generaciju mladih ljudi koja je spremna odmah da udje u kolotecinu, bez mnogo truda i napora. clanstvo u politickoj stranci garantuje uspeh.

ovi partijski mladi komesari ponavljaju kao papagaji ono sto godinama i decenijama deklamuju njihovi politicki mentori, prazne fraze i pricu o bombasticnim projektima i akcijama. mlad covek mora da se sto ranije nauci da saznaje svet i da misli svojom glavom. nije svet ni partija ni srbija, a tu nije ni sva mudrost. ovde ni reci nije bilo o procesima koji danasnjim mladima u valjevu i srbiji, ali i njihovim naslednicima, znatno otezavaju izvesnost. a to su besperspektivno st, diskriminacija i korupcija od porodilista do upokojilista, sa osvrtom na posebnu ulogu politickih partija i partijskih podmladaka. ovde, u ovom drustvu, kao da za mlade nema mesta. partijski mladi kao i njihovi odrasli mentori nemaju odgovor na pitanje zasto djaci ne vole skolu i zasto skola rasteruje djake. nema odgovora na pitanje o narastajucim bolestima mladih, posebno bolestima zavisnosti, gojaznosti, nasilju, itd. ovde nema reci o tome da je sve vise mladih sve manje prilagodjeno skolama i drustvu. a tek sto se o skolama cuti. o tome kroz kakve muke i iskusenja prolaze mladi ljudi koji odrastaju i sazrevaju nema reci. o volontiranju, radu i gradjanskoj participaciji, nista. o talentovanima, ni o izuzetnima, ali ni o gluvima, slepima, hendikepiranima i na bilo koji drugi nacin razlicitima, partijski mladi ne govore. o podrsci mladima koji imaju razne vrste problema od kuce do skole, takodje nema govora. netrpeljivost, sovinizam, rasizam kod mlade populacije, takodje nije na dnevnom redu. partijski mladi nemaju odgovor na pitanje o tome za koja zanimanja skoluju skole koje jos nisu cule sa mobilni telefon, FB i slicno. ovde su glavi obrazovni profili nastali u XIX i pocetkom XX veka. ovde nije bilo reci o mogucnosti mladih da putuju, da sticu radne navike, zivotno iskustvo u najranijim godinama. nema reci o osamostaljivanj u mladih i njihovom razvoju kao odgovornih osoba.

partijski mladi komeseri pokazuju da su pojedine mlade ukljucili u stranku ali ne da su omogucili mladima bez razlike da se normalno ukljuce u zivot. ovde se nudi uclanjavanje u stranku kao resenje svih izazova obrazovanja, odrastanja i ukljucivanja u drustvo. ogroman deo realnosti je potpuno zanemaren i bacen u stranu. kao da ne postoji. da li postoji ili ne postoji?
Citiraj
 
 
-2 #17 Zoran 31-07-2012 20:30
Ksko voljeno tako, okrenite se i pogledajte POCUTU, KAPLARA CANA ....., bavite se svojim rdovimva. ljudi sve cine....
Citiraj
 
 
+2 #18 crna realnost 31-07-2012 22:05
Svi omladinci koji su se uclanili u bilo koju partiju uradili su to jer su im roditelji clanovi neke od partija ili pokusavaju sebi da obezbede neki posao ili na zalost egzistenciju! Omladino, ako vam neko od prijatelja ili roditelja nije mocan u nekoj stranci, nemojte se nadati! U ovom gradu i jadnoj drzavi vlada toliko losih ljudi, da nam je realnost crna i sledece generacije ce to placati decenijama. Nisam clan ni jedne partije i zato sam samo ziva, a ne zivim! Volela bih da neko od novinara proveri i kaze javno ko radi u budzetskim ustanovama i da li se zaposlio neko ko nije u nekoj stranci.Pitajte i u Centru za kulturu, biblioteci, muzeju...
Citiraj
 
 
-3 #19 Valjevac 01-08-2012 15:03
Citiranje crna realnost:
Svi omladinci koji su se uclanili u bilo koju partiju uradili su to jer su im roditelji clanovi neke od partija ili pokusavaju sebi da obezbede neki posao ili na zalost egzistenciju! Omladino, ako vam neko od prijatelja ili roditelja nije mocan u nekoj stranci, nemojte se nadati! U ovom gradu i jadnoj drzavi vlada toliko losih ljudi, da nam je realnost crna i sledece generacije ce to placati decenijama. Nisam clan ni jedne partije i zato sam samo ziva, a ne zivim! Volela bih da neko od novinara proveri i kaze javno ko radi u budzetskim ustanovama i da li se zaposlio neko ko nije u nekoj stranci.Pitajte i u Centru za kulturu, biblioteci, muzeju...

Nemoj da lupas majke ti
Citiraj
 
 
-1 #20 Lukić 01-08-2012 18:01
Citiranje Valjevac:
Nemoj da lupas majke ti


Više vi lupetate g. Valjevac nego ovaj gore.
Mada ni on nije za podcenjivanje, što se toga tiče.
Citiraj
 
 
-1 #21 Mionica 01-08-2012 19:48
Citiranje Valjevac:
Nemoj da lupas majke ti


Kakav ste vi to Valjevac kad ste tako prosti.
Imajte na umu da prostakluk nije argument.
Citiraj
 
 
+1 #22 Buducnost pusta 01-08-2012 20:08
Svi se kao zgrazavate nad potrebom nekih mladih ljudi da se bave politikom. Svi mi mozemo da zazmurimo i da se pravimo da politika i politicari ne postoje, ali je to jalov posao. Ako hocete nesto da menjate, onda morate i da ucestvujete. Ako mislite da ste bolji, onda to i pokazite. Uclanite se u stranku koja vam je najbliza i menjajte. Piskaranje po bilo kojem sajtu ne znaci mnogo.
Citiraj
 
 
-2 #23 baba roga 01-08-2012 21:04
ne zgrazavam se sto se “neki mladi ljudi bave politikom” vec sam ocajan sto vecina mladih ljudi nema perspektivu zbog koncepta ciji su deo upravo ti “neki mladi ljudi koji se bave politikom”
Citiraj
 
 
-2 #24 Krle 01-08-2012 21:11
[quote name="Buducnost pusta"] Uclanite se u stranku koja vam je najbliza i menjajte./quote]

Nikako!!! Ne slusajte ga! To je jedan od njihovih aktivista, trazi ovce za [cenzurisano]nj e.
Ne uclanjavajte se, sacuvajte ljudsko dostojanstvo.
Neka njega u kaljuzi. Vi nemojte.
Citiraj
 
 
-1 #25 Panson 01-08-2012 22:02
Citiranje Buducnost pusta:
Svi se kao zgrazavate nad potrebom nekih mladih ljudi da se bave politikom.


Zašto KAO. Pa ima časnih ljudi koji se stvarno zgražavaju nad činjenicom da se mladi ljudi učlanjavaju u ovakve stranke.
Nisu svi kao vi.
Vi vašu decu slobodno učlanjavajte, niko vam ne brani.
Citiraj
 

Dodaj komentar

Sigurnosni kod
Osveži


 
 Valjevo - Lajkovac - Beograd
05;  06;  07;  08;  09;  10;  11.15;  12;  14.15;  15.45;  18;

Valjevo - Ub - Beograd
05.30;  06.45;  7.45;  09; 10;  12.30;  13.30;  14.30;  16; 17;  16.50;  18;  19;

Valjevo - Novi Sad

07; 10.;  12.45 (izuzev nedeljom),  18.50;

Valjevo - Niš

16;  17.30

Valjevo - Kragujevac
08;  16;
 
Autobuska stanica Valjevo 014/221482
Evropa bus 014/232 128

TAKSI PREVOZ U VALJEVU / TAXI STANICE

ALKO taxi  014/ 243 003 
HALO taxi  014/ 290 029
KULA taxi  014/ 290 290  
MAXI taxi   014/ 222 111  
PATAK taxi   9701
PINK taxi   014/ 29 29 29
RAVNOGORAC taxi  9704 
RADIO MOBIL taxi  014/ 215 000  
VALJEVO taxi  9702

Valjevo-Beograd Centar (Prokop)
4,35;  06,00;  09,06;  12,27;  17,007;  19,59;

Valjevo-Beograd
05,04;  18,24;

Valjevo-Bar
10,47;  22,48;

Železnička stanica Valjevo   014/221697

 
Poslovi u Valjevu od: Jooble
INFOSTUD poslovi
2012 © Akter Design | Pravila korišćenja